Ters şeritte 160 km hız yapan ünlü YouTuber cipe çarptı: 3 kişi yaşamını yitirdi

Ünlü YouTuber McSkillet (18) (Trevor Heitmann) ve çarptığı arabada bulunan iki kişi hayatını kaybetti.
Ünlü YouTuber McSkillet (18) (Trevor Heitmann) ve çarptığı arabada bulunan iki kişi hayatını kaybetti.

ABD'nin California eyaletinde ters yönde 160 kilometre hızla giden ünlü YouTuber McSkillet, cipe çarptı. Meydana gelen kazada McSkillet, çarpıştığı araçta bulunan anne ve kızı hayatını kaybetti.

ABD'nin California eyaletinde ters şeritte aşırı hız yaptığı aracıyla bir cipe çarpan ünlü YouTuber McSkillet (18) (Trevor Heitmann) ve çaptığı araçtaki iki kişi yaşamını yitirdi.

Cipte iki kişi vardı

Kazada Heitmann ve kafa kafaya çarpıştığı cipteki anne ile kızı hayatını kaybetti. Hyundai marka cipteki kişilerin 43 yaşındaki Aileen Pizarro ve 12 yaşındaki kızı Aryana olduğu açıklandı.

Ters yöne girdi

Güvenlik güçleri, Heitmann'ın McLaren marka spor aracıyla San Diego yakınlarında Interstate 805 otoyolunda ters şeride girdiğini söyledi. Perşembe günü yerel saatle 16.30 sıralarında yaşanan kazada başka araçlar da hasar gördü.

"160 km hızla gidiyordu"

  • Görgü tanıkları polise kaza sırasında McLaren marka aracın saatte yaklaşık 160 km hızla seyrettiğini söyledi.
  • Heitmann'ın kullandığı araçla kazadan önce yakınlardaki bir ilkokulun çitlerine de çarptığı, olayda yaralanan olmadığı belirtildi.

YouTuber'ın 900 bin takipçisi vardı

Youtube'da McSkillet ismini kullanan Heitmann, Counter Strike adlı oyunu oynarken çektiği videolarla ünlenmişti. McSkillet'in YouTube'da yaklaşık 900 bin, Twitter'da da yaklaşık 300 bin takipçisi vardı.

  • Counter Strike oyununun sahibi olan Valve şirketi, McSkillet'e karıştığı bir kumar olayından ötürü ticaret yasağı getirmiş ve oyundaki hesabını dondurmuştu.

"Psikolojik sorunları vardı"

McSkillet son 5 aydır hesabına yeni video yüklememişti. McSkillet'in arkadaşları YouTuber'ın son zamanlarda psikolojik sorunlar yaşadığını belirtti.

Kaza hakkındaki soruşturma sürüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >