THY'den bilet değişikliği ile ilgili açıklama

Arşiv
Arşiv

Türk Hava Yolları (THY), pandemi öncesi planlanmış uçuşların iptalinden dolayı 'yeni planlamalar en kısa sürede açıklanacaktır' duyurusunda bulundu. Bilet değişiminin de ücretsiz olarak web sitesi, mobil uygulama ve çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilebileceği belirtildi.

Havacılık sektörünü küresel ölçekte durma noktasına getiren yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını, Türk Hava Yolları'nı da ciddi oranda etkiledi. Pandemi öncesinde planlanan seferleri ise ülkelerin virüs kaynaklı aldıkları yasaklarla birlikte iptal edilmek zorunda kaldı.

Uçuşları iptal olan yolcular merakla yasakların sona ereceği günü beklerken, Türk Hava Yolları da konuya ilişkin resmi sosyal medya hesaplarından duyuruda bulundu.

THY'den yapılan açıklama

THY'den yapılan duyuruda, "Ülkelerin uluslararası seyahat kısıtlamalarındaki anlık değişiklikler pandemi öncesi planlanmış seferlerin güncel durumda gerçekleştirilememesine ve uçuş planlamalarımızda zorunlu olarak son dakika değişikliklerine veya uçuş iptallerine sebebiyet vermektedir. Değişiklik veya iptali gerçekleşen uçuşlarla ilgili bilgilendirmeler iletişim kanallarımızdan ve SMS yoluyla yapılacak olup yeni planlamalar en kısa sürede açıklanacaktır. Bilet değişim işlemlerini ücretsiz olarak web sitemiz, mobil uygulamalarımız ve çağrı merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz" açıklamasına yer verildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >