Kaçak yapı yıkımı gerginliği: Boynuna tel dolayarak yıkım ekiplerine direndi

Jandarma ve zabıta ekiplerinin görüştüğü Yılmaz, ikna edilerek, sakinleştirildi.
Jandarma ve zabıta ekiplerinin görüştüğü Yılmaz, ikna edilerek, sakinleştirildi.

Köprübaşı ilçesindeki Barma Yaylası’ndaki kaçak inşaatı yıkmaya giden ekiplere direnen Ali Yılmaz, boynuna tel dolayarak ‘Ölürüm de burayı yıktırmam’ dedi.

Trabzon'un Köprübaşı ilçesindeki Barma Yaylası'na çıkan ekipler, Ali Yılmaz'ın kendisi ve hayvanları için inşaatına başladığı barınağa müdahale etti. İnşaatın yıkımına tepki gösteren Yılmaz ise dikenli teli boğazına sarıp, "Ölürüm de burayı yıktırmam" diyerek, ekiplere direndi.

Jandarma ve zabıta ekiplerinin görüştüğü Yılmaz, ikna edilerek, sakinleştirildi. Ekipler, yıkımı gerçekleştiremeden yayladan ayrıldı.

Doğu Karadeniz'de, 'imar barışı' düzenlemesini fırsat bilen bazı kişilerin yayla ve meralarda inşa ettiği kaçak yapıların yıkımına devam ediliyor. Trabzon Köprübaşı'ndaki Barma Yaylası'na çıkan ekipler, hayvancılıkla uğraşan Ali Yılmaz'ın kendisi ve hayvanları için inşaatına başladığı barınağa müdahale etti. İnşaatın yıkımına tepki gösteren Yılmaz, demir telini boğazına sararak, "Ölürüm de burayı yıktırmam" deyip, ekiplere direndi.

Jandarma ve zabıta ekiplerinin görüştüğü Yılmaz, bir süre sonra ikna edilerek, sakinleştirildi. Ekipler, yıkımı yapamadan yayladan ayrıldı.