Trump ailesi, Trump'ın ikinciye seçilmemesi için elinden geleni yapıyor

ABD Başkanı Donald Trump (Arşiv)
ABD Başkanı Donald Trump (Arşiv)

ABD Başkanı Donald Trump'ın 3 Kasım seçimleri için mücadele ettiği tek kesim Demokratlar değil. Trump'ın ailesinden çıkan muhalif sesler, ses kayıtları, Trump hakkında psikolog yeğeni tarafından yazılmış koca bir kitap Trump'ı zor duruma düşürüyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve çocuklarına aile içinden gelen eleştirilere bir yenisi daha eklendi. Trump'ın yeğeni Mary Trump tarafından servis edilen ikinci ses kaydında, Trump'ın kız kardeşi Maryanne Trump Barry'nin Ivanka'ya'küçük Donald', Eric'e 'moron' dediği ortaya çıktı.


Önce kitap yazdı, sonra ses kayıtlarını paylaştı

Başkan Trump'ın kızı ve Beyaz Saray danışmanı Ivanka, Trump yönetiminin göçmen çocukları ailelerinden kopardığı iddialarının çıktığı gün kendi oğluyla çektirdiği bir fotoğrafı paylaşmış ve tepki toplamıştı

Mary Trump, Trump'ın kız kardeşi Maryanne Trump Barry ile olan ses kayıtlarını uluslararası haber kanalı MSNBC'in 'The Reidout' programında paylaştı. Paylaşılan ses kayıtlarında, 2018 yılında Trump yönetiminin göçmen çocukları ailelerinden ayırdığı haberleri çıktığı gün, Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın çocuklarından biriyle poz verdiği 'duyarsız' Instagram paylaşımı nedeniyle Ivanka'yı eleştirdiği belirtildi.

Barry'nin ses kayıtlarında, "O lanet Ivanka fotoğrafı Instagram'a koyduğunda günün büyük haberi çocukların ailelerinden nasıl koparıldığıydı. Samantha Bee'yi daha önce hiç duymamıştım, dediğini suçlayamam" ifadelerini kullandığı belirtildi.

  • Televizyon sunucusu Samantha Bee, paylaştığı fotoğraf için Ivanka'ya hakaret ederek, onu sert bir şekilde eleştirmiş ve daha sonra da kullandığı dil için özür dilemişti.

'Eric moron, Ivanka küçük Donald'

Başka bir konuşmada ise Marry Trump ve Barry'nin, Eric Trump hakkında konuştuğu ve Barry'nin Eric'e 'moron' dediği ifade edildi. Ayrıca Barry'nin, Eric'in herkesin önünde 'moron' durumuna düştüğünü ve bunun da Ivanka'nın 'umurunda olmadığını' belirterek, Ivanka'ya 'küçük Donald' dediği belirtildi. Başka bir konuşmada ise Barry'nin, kendi kardeşi Başkan Trump'ı eleştirerek, "Kendisinden başka kimseyi umursamıyor" ve "Ucuz, tıpkı babası gibi" dediği ifade edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >