Trump başkanlık maaşını açıkladı, herkesi şaşırttı

Başkanlık seçimini kazanmasının ardından ilk röportajını veren Trump, 400 bin dolarlık başkanlık maaşını almayacağını, sembolik yıllık 1 dolar maaş alacağını söyledi.

ABD'de ocak ayında görevi Obama'dan devralacak olan Donald Trump, başkan seçildikten sonra ilk mülakatını CBS kanalına yaptı.

- Trump 400 bin dolarlık başkanlık maaşını almayacak

Trump, 400 bin dolar olarak belirtilen başkanlık maaşını almayacağını belirterek, "Galiba yasal olarak almam gerekiyor. Bu yüzden sadece bir dolarını alacağım." dedi.

- Trump, ülkede yaşayan siyahilerin ve Müslümanların kendisinin başkan seçilmesinden sonra dehşete düştüğünün belirtilmesi üzerine, medyayı suçladı.


ABD'nin iç ve dış politikası hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Trump, ülkede yaşayan siyahilerin ve Müslümanların kendisinin başkan seçilmesinden sonra dehşete düştüğünün belirtilmesi üzerine, medyayı suçladı. Trump, "Eğer gerçekten böyle hissediyorlarsa bu berbat bir şey. Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor çünkü ülkede bazı olaylar daha önce de yaşanmış olsa da sanki şimdi başlamış gibi gösteriyorlar. Eğer ben bir şey söylememiş olsam dahi, onlar bir şey bulup hikayeleştirirler, basın bu işe yarıyor." dedi.