Trump, başkanlıkla birlikte Twitter hesabını da kaybedebilir

Arşiv
Arşiv

ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı birçok paylaşım Twitter tarafından sansürleniyor veya "tartışmalı" olarak etiketlendiriliyor. Trump, "dünya lideri" özelliğini taşıdığı için hesabı bugüne kadar askıya alınmadı ancak Beyaz Saray'ı terk ettiği anda Twitter'ın hesabını kapatabileceği söylentileri dolaşmaya başladı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) son yılların en ilginç başkanlık yarışlarından birine sahne oluyor.

  • Demokrat Parti'nin adayı Joe Biden resmi olmayan sonuçlara göre 270 barajını aşarak ABD'nin yeni başkanı oldu.

Biden kazandığı zafer için pek çok devlet başkanından tebrik alsa da mevcut başkan Trump seçime hile karıştırıldığını iddia ediyor.

NTV'nin The Verge'e dayandırdığı haberine göre, Trump, sayımları devam eden seçimleri kaybederse, bunun ardından Twitter hesabını da kaybedebilir.

Bugüne kadar Twitter'dan birçok uyarı alan Trump, başkanlığı kaybettiği takdirde Twitter'ın "dünya lideri" muafiyetleri dışında kalacak.

Başka bir deyişle Biden Beyaz Saray'daki koltuğuna oturduğunda Trump sadece başkanlığı değil Twitter hesabını da kapatabilir.

Trump-Twitter savaşı

Twitter seçim döneminde Trump'ın yaptığı paylaşımlara sahte bilgiye ev sahipliği yaptığı iddiası ile uyarı yazısı eklemişti.

Sosyal medya platformu Trump'ın pek çok paylaşımına "Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da başka bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir" şeklinde uyarı etiketi eklemişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >