Trump'ın barış teklifine İran'dan tehdit: Daha sert intikam

İran'dan ABD'ye yeni tehdit
İran'dan ABD'ye yeni tehdit

ABD Başkanı Trump'ın ön koşulsuz görüşmeye hazır olduğunu duyurmasına rağmen İran tehditlerine devam ediyor. İran Devrim Muhafızları, ABD'ye yapılan misillemeyle ilgili "Daha sert intikam yakında" açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'la tansiyonu düşürmesi ve Washington yönetiminin Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu'na (BMGK) gönderdiği mektupla ön koşulsuz görüşmeye hazır olduğunu duyurmasına rağmen İran tehditlerine devam ediyor. İran Devrim Muhafızlarının üst düzey komutanlarından olan Abdullah Araghi, İran'ın ABD'ye yaptığı misilleme saldırılarıyla ilgili olarak "Daha sert intikam yakında" ifadelerini kullandı.

"Daha sert intikam yakında"

Reuters'ın Tasnim Haber Ajansı'ndan aktardığı habere göre, Araghi, "Daha sert intikam yakında" ifadelerini kullandı.

Tasnim ayrıca Devrim Muhafızları komutan yardımcısı Ali Fadavi ise İran'ın füze saldırılarının ülkenin gücünü gösterdiğini ve ABD'nin tek bir şey bile yapamadığını söyledi.

ABD'nin BM'ye gönderdiği mektuba İran'dan yanıt

Öte yandan ABD'nin BM'ye yolladığı mektuba İran'dan yanıt geldi.

İran'ın BM Temsilcisi, "Tahran hala Washington'ın yaptırımları altındayken Trump'ın teklifi inanılmaz" ifadelerini kullandı.

  • Beyaz Saray yönetimi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne bir mektup göndererek Süleymani suikastını meşru müdafaa olarak tanımlamış ve İran ile ön koşulsuz olarak müzakerelere başlamaya hazır olduklarını belirtmişti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >