Türkiye'nin ABD açıklamaları CNN muhabirini rahatsız etti

​CNN muhabiri Clarissa Ward
​CNN muhabiri Clarissa Ward

CNN muhabiri Clarissa Ward, Ankara'dan Türk vatandaşlarına yönelik uyarı açıklamasının dilini ABD'den görmeye alışık olduklarını dile getirdi.

ABD Kongre binasına baskın konusunda Türkiye'den açıklamalar yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı, "ABD’deki tüm tarafları itidal ve sağduyuya davet ediyoruz." dedi.

"Kalabalık yerlerden uzak durun"

Açıklamada ayrıca "ABD’deki vatandaşlarımızın kalabalık mekanlar ve gösteri yapılan yerlerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

Türkiye'nin açıklamaları ABD basınında

Ankara'dan yapılan açıklamalar, ABD'de gündem olmayı sürdürüyor. Son olarak CNN International'ın muhabiri Clarissa Ward, canlı yayında Dışişleri Bakanlığı'nın Türk vatandaşlarına yönelik tavsiye ve uyarısını yorumladı.

Bakanlığın açıklamasını okuyan Ward, Washintgon'a karşı üslubun daha önce Beyaz Saray tarafından kullanıldığını söyledi.

"Amerikan vatandaşları için alıştığımız bir dil"

Ward, "Bu tam da bir ABD basın bülteninde, kriz veya isyan sırasında Orta Doğu'daki bir şehirde olabilecek Amerikan vatandaşları için okumaya alıştığımız türden bir dil" diye konuştu.

"Türkiye'nin uyardığını görmek şaşırtıcı"

Yorumunun devamında CNN muhabiri, "Bu türden bir dille Türkiye gibi ülkelerin vatandaşlarını ABD başkenti çevresinde bulunmanın tehlikeli olduğu konusunda uyardığını görmek şaşırtıcı" görüşünü paylaştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >