Türkiye'nin Yüzyılı ve Geleceği Uluslararası Gençlik Sempozyumu başladı

"Türkiye'nin Yüzyılı ve Geleceği"
"Türkiye'nin Yüzyılı ve Geleceği"

Sultangazi Belediyesi tarafından 4-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye'nin Yüzyılı ve Geleceği Uluslararası Gençlik Sempozyumu'nun ilk günü Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, STK'lar ve öğrencilerin katılımıyla Sultangazi'de başladı.

Sempozyum Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın konuşması ile başladı. Gençlik Araştırması verileri açıklandı.

Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "

Diklenmeden dik durabilen ülkesinin menfaatlerini kora kora savunabilen bir ülke olabilmeyi sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrendik. Şimdi bu özgüveni gençlerimizin kuşandığını görüyoruz" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bu sabah Batman'da şehit düşen 4 askerimizin aile ve sevdiklerine başsağlığı dileyerek sözlerine başladı. Kasapoğlu, "Sempozyumdan dolayı aranızda olmaktan dolayı mutluluk duydum. Gençlik sosyolojik ve kültürel boyutlarıyla aslında karmaşık bir olgular bütünü. Tarihsel süreçte sıksık değişik biçimlerde tanımlanmış ve yorumlanmış bir kavram. Gençlik sadece zaman bakımından değil, muhteva bakımından da her daim tartışmalı bir kategori ola gelmiş." ifadelerini kullandı.