Ukrayna harekete geçiyor: Türk SİHA'ları ile tatbikat yapacak

Arşiv
Arşiv

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, insansız hava araçları ve tank füzeleri ile bir tatbikat yapılacağını duyurdu. Ukrayna ordu güçlerinin kuzey sınırlarında Belarus'taki tatbikatlara misilleme olarak 10-20 Şubat tarihlerinde askeri tatbikatlar gerçekleştireceği ifade edildi.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov tarafından Pazartesi günü geç saatlerde yapılan açıklamada, Ukrayna ordu güçlerinin kuzey sınırlarında Belarus'taki tatbikatlara misilleme olarak 10-20 Şubat tarihleri arasında askeri tatbikatlar gerçekleştireceği ifade edildi.

Tatbikatta Bayraktar kullanılacak

Yerel bir televizyon kanalına konuşan Reznikov, Ukrayna askeri personelinin sürekli olarak farklı alanlarda tatbikatlar gerçekleştirdiğini, 10 Şubat'tan itibaren ise Bayraktar insansız hava araçları ve yabancı müttefikleri tarafından sağlanan Javelin ile diğer sistemlerin kullanılacağı bir tatbikata başlanılacağını söyledi.

Rusya sınıra konuşlandı

Rusya'nın Ukrayna sınırına yönelik yaptığı ve mevcudu 120 bini aşan askeri personel ve araç ile Belarus'a konuşlandırdığı 30 bin asker, Moskova'nın her an Ukrayna'yı işgale başlayabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Rusya ise NATO'nun kendi sınırlarına doğru genişlemesini bahane göstererek kendi savunma hattını güçlendirdiğini söylüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >