Ukrayna Rus kontrolü altındaki TV kulesini vurdu

TV kulesinin vurulduğu andan bir görüntü
TV kulesinin vurulduğu andan bir görüntü

Ukrayna- Rusya arasında yaşanan savaşta 64. güne girilirken iki taraf arasında yaşanan şiddetli çatışmalar devam ediyor. Ukrayna ordusu ve sivil halk Rus işgaline karşı direnişini sürdürürken Rus ordusunun belli bölgelere yaptığı ağır saldırılar sürüyor. Öte yandan sabaha karşı yaşanan olayda, Ukrayna ordusunun Rusya'ya ait bir TV antenini vurduğu ortaya çıktı.

Ukrayna ordusu, Herson'da Rus ordusu tarafından kontrol edilen TV kulesini bombaladı. Bombardıman sonrası Rus kanallarında erişim sorunu yaşandı.

"Dış güçler tarafından Ukrayna'yla karşı karşıya getirildik"

Ukrayna'ya başlattıkları askeri operasyonlara başka bir ülkeden gelecek müdahaleler hakkında konuşan Putin "Dış güçler tarafından hemen hemen her yıl komşu ülke ile karşı karşıya getirildik. Daha sonra Rusya ve Ukrayna'yı doğrudan bir çatışmanın içine soktular. Kırım ve Donbas'a askeri saldırı da dahil olmak üzere bu tür planlar, ne yazık ki bugünün sonuçlarını getirdi" ifadelerine yer verdi.

22 bin Rus askeri hayatını kaybetti

Ukrayna'ya savaş açan Rus ordusunun yaklaşık 22 bin asker, 184 uçak, 154 helikopter ve 918 tankını kaybettiği bildirildi. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun 24 Şubat-28 Nisan dönemindeki kayıplarına ilişkin açıklamada bulundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >