Ukraynalı manken, eve kilitlenip darp edildi

Ukraynalı manken ajansı sahibi tarafından eve kilitlenip darp edildi.
Ukraynalı manken ajansı sahibi tarafından eve kilitlenip darp edildi.

6 ay önce çalışmak için Türkiye’ye gelen Ukraynalı manken Olena P., Türkiye’de tanıştığı mankenlik ajansı sahibi A.Ç.’nin kendisini eve kilitleyip darp ve cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyerek şikâyetçi oldu. İfadesi alınan ajans sahibi A.Ç., serbest bırakıldı.

Ukrayna’dan Türkiye’ye mankenlik yapmaya gelen Olena P. (22), mankenlik ajansı sahibi A.Ç.’den kendisini eve kilitledikten sonra darp ettiği, cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle şikâyetçi oldu. İfadesi alınan A.Ç., savcılıkça serbest bırakıldı.

Olena P.,2nin Asayiş Büro Amirliği’nde verdiği ifadesi kan dondurdu. Modellik yapmak için 6 ay önce Türkiye’ye geldiğini ve ikâmet izni aldığını söyleyen Olena P. Mankenlik ajansı sahibi A.Ç. ile tanıştığını ve aralarında duygusal ilişki başladığını ifade etti.

Gazete Habertürk'ün haberine göre Olena P., şunları kaydetti: “3 gün önce ayrılmaya karar verdik. A.Ç., bunu kabul ederek ‘Memleketine gidene kadar bu evde kal, ben ayrılırım’ deyip evden ayrıldı. Arkadaşım ile AVM’de otururken A.Ç. aradı, ‘Eve gel, görüşelim’ dedi. Ben de eve gittim. 1 saat konuştuk. Aramızda bir kavga yaşanmamasına rağmen birdenbire kalkıp yüzüme yumruk attı. Kendisi alkollüydü. Onu aldattığımı söyleyerek bir yumruk daha attı, beni darp etmeye başladı. Tabanca ve bıçakla ‘Söylediklerimi yapmazsan seni öldürürüm’ dedi. Bıçağı boynuma dayadı. ‘Hayatını seviyorsan isteklerimi yapacaksın’ diyerek tehdit etti… “Bana ait 1 adet tablet, 2 adet telefonumu, pasaportumu, Ukrayna kimliğimi, Türkiye’de oturma iznimi ve evimin anahtarını aldı. Çıkarken de kapıyı üzerime kilitledi. Yedek anahtarla kapıyı açarak arkadaşıma sığındım. A.Ç.’den davacı ve şikâyetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum. Sığınma evi talep etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan olayın yaşandığı eve giden polis, inceleme yaparak delil toplarken, Olena P., Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu ve cinsel saldırıya uğradığına ilişkin ön rapor aldı.

Şikâyetin ardından gözaltına alınan A.Ç., savcılık sorgusu sonrası serbest bırakıldı. A.Ç.’nin telefonuna da el konuldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >