Ünlü isimler halka 15 Temmuz'u anlattı

Ünlü isimler halka 15 Temmuz'u anlattı
Ünlü isimler halka 15 Temmuz'u anlattı

Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'na katılan ünlüler, buluşmaya katılan halka 15 Temmuz'u anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'na çok sayıda ünlü isim katılım gösterdi.

Orhan Gencebay, Bülent Serttaş, Polat Yağcı, Metin Şentürk gibi isimlerin katıldığı buluşmada ünlü isimler, 15 Temmuz'u anlattı.

İşte ünlü isimlerin 15 Temmuz açıklamaları

Orhan Gencebay

Orhan Gencebay
Orhan Gencebay

15 Temmuz var oluş günlerimizden bir tanesi. Evvelallah yüzümüzün akıyla bu günden çıktık. Şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin. Gazilerimize Allah selamet versin, onları çok seviyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ülkemize sahip çıkan yöneticilerimize teşekkür ederiz.

Saruhan Hünel

Saruhan Hünel
Saruhan Hünel

Kalkışma gecesinden sonra 15 Temmuz bizler için bir milat oldu. Birçok sanatçı arkadaşımızla birlikte 8 şehir gezip demokrasi mitinglerine katıldık. Allah bu yolda bizimle birlikte yürüyen herkesten razı olsun. İnşallah güzel ülkemiz bir daha böyle bir olayla karşılaşmaz. Hep bir olalım, güçlü olalım.

Polat Yağcı

Polat Yağcı
Polat Yağcı

251 şehit ve 2 bin 500’ün üzerinde gazimiz var. 15 Temmuz bizim için ayrı bir önem taşıyor. Geçen sene de Şehitler Köprüsü’ndeydik, yine buradayız. Milletimiz bu ülke, bu vatan için gözünü kırpmadan can verdi. Bugün yan yana, omuz omuza durma günüdür.

Bülent Serttaş

Bülent Serttaş
Bülent Serttaş

Dış güçleri sevindirecek bir durum bırakmadığımız için sevinçliyiz. Allah’ımıza bin şükür. Bizde bu vatan ve bayrak sevgisi olduğu sürece, hiç kimse 1 santim toprağımıza bile göz dikemez. Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yoldan emin adımlarla yürüyoruz.

Ferman Toprak

Ferman Toprak
Ferman Toprak

Bundan 2 yıl önce yaşadığımız hain darbe girişiminde şehit olanlara rahmet, gazilerimize sağlık diliyorum. Gururlu bir günümüz bugün. Çünkü Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Onurlu ve şerefli duruşumuzu herkes anladı ve gördü.

Metin Şentürk

Metin Şentürk
Metin Şentürk

Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza el uzatan herkesin elleri kırılacak. Sonsuza kadar azap ve ıstırap içinde yaşayacaklar. Bizler bu ihaneti unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Şenol İpek

Şenol İpek
Şenol İpek

Şehitlerimize rahmet diliyorum. Onlar bizim için çok önemliler. Karanlığın aydınlığa kavuştuğu bir geceydi 15 Temmuz. Atatürk Havalimanı’na ilk gidenlerden biriydim. Mücadelemiz orada başlayıp demokrasi nöbetleriyle devam etti ve bugünlere geldi. Bu günü unutmayacağız ve unutturmayacağız. Yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi.

Nur Yerlitaş

Nur Yerlitaş
Nur Yerlitaş

15 Temmuz’da Bodrum’daydım. Ertesi gün İstanbul’a dönmüştüm ve çok hüzünlüydüm. Askerimizin, polisimizin, milletimizin o kadar canı yandı ki, söyleyecek kelime bulamıyorum. Çok üzgünüm. Allah milletimize bir daha böyle kötü günler yaşatmasın.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >