Ünlü sanatçı Bünyamin Eroğlu vefat etti

Bünyamin Eroğlu
Bünyamin Eroğlu

Ünlü sanatçı Bünyamin Eroğlu vefat etti. Haberi, ünlülerin felaket tellalı olarak tanınan şarkıcı Onur Akay duyurdu.

Ünlülerin felaket tellalı olarak tanınan şarkıcı Onur Akay, ünlü sanatçı Bünyamin Eroğlu'nun vefat ettiğini yazdı. Akay, kendi köşesinde yer verdiği konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

Bünyamin Eroğlu
Bünyamin Eroğlu

“O hepimizi duygulandıran şarkıların söz yazarı ve bestecisiydi. Murat Göğebakan’ı meşhur eden şarkıların bestecisi ve ses sanatçısı Bünyamin Eroğlu’nu maalesef kaybettik. Murat Göğebakan’ın okuduğu ‘Vazgeçilmiyor’ isimli unutulmaz şarkının bestecisi Bünyamin Eroğlu, geçtiğimiz 2 Mart tarihinde İstanbul’da kalp krizi geçirmiş, hastaneye kaldırılmış ve neredeyse 5 aydır yoğun bakımda tedavi görüyordu. Beyninde ve akciğerlerinde hasar olduğu belirtilen ustayı kaybettik. Bünyamin Eroğlu, Cuma günü, Cuma namazına müteakip Elazığ İzzetpaşa Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak. Murat Göğebakan’ın yakın dostlarından olan ve Göğebakan tarafından çok sayıda bestesi okunan Bünyamin Eroğlu, 64 yaşındaydı. “Aşkından olmuşum deli, Sen istersen bitir beni, Düşündükçe bu can seni, Vazgeçilmiyor “ demişti. Mekânın cennet olsun büyük usta.”

Bünyamin Eroğlu kimdir?

İlk bestesini 1970 yılında yapan Bünyamin Eroğlu, sahneye ilk defa Esat Kabaklı ve İlhami Yağcı ile çıktı. 30’a yakın bestesi bulunan Bünyamin Eroğlu’nun şarkıları ünlü isimler ve kendisi tarafından albümlerde okundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >