Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç'tan dikkat çeken açıklamalar

Serdar Ortaç
Serdar Ortaç

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç, kendisi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ortaç, "Artık hiçbir şeye üzülmüyorum, kafama takmıyorum. Öküz oldum resmen. Millet ağlıyor, ben öylece tepkisiz bakıyorum" ifadelerini kullandı.

Yaz konserleri kapsamında sahneye çıkan ünlü şarkıcı Serdar Ortaç, kendisi hakkında ilginç bir açıklamada bulundu.

Ortaç, Çeşme'de verdiği konser sırasında hem hareketli hem de slow şarkılarını seslendirdi. Zaman zaman kendisi hakkında da konuşan Ortaç, "Artık hiçbir şeye üzülmüyorum, kafama takmıyorum. Öküz oldum resmen. Millet ağlıyor, ben öylece tepkisiz bakıyorum" diyerek dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Serdar Ortaç
Serdar Ortaç

Ünlü şarkıcı, kendisini dinlemek yerine selfie çekilmeye çalışanlara ise, “Bir gün ben ortadan yok olunca; bir Japon vardı, ne güzel şarkılar yazardı. Konserine gitmiştik ama eğlenmek yerine telefonumuzla ilgileniyorduk diyeceksiniz” şeklinde sitemde bulundu.

Serdar Ortaç hakkında

Serdar Ortaç
Serdar Ortaç

Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna tesviye bölümünde liseyi bitirdi. Babası küçücük bir dükkanda torna tezgahı olan plastik kalıpçısıydı. 1977 yılında torna dükkanında babasının yanında çalıştı, sokakta simit ve su sattı, iş hayatını öğrendi. Yüksek öğretimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünde başladı fakat eğitimini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı. 1993 senesinde İstanbul'da özel radyolarda program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından Raks müzik şirketi ile anlaşma yapma olanağına sahip oldu. 1994 yılında ilk albümü "Aşk İçin-Karabiberim" ile müzik dünyasına merhaba dedi. 1996'da ikinci albümü olan Yaz Yağmuru'nu yaptı. Bu albümün tamamını İspanyolca seslendirerek Meksika’da bir albüm yaptı. Albümün açılış parçası olan "Ben Adam Olmam"ın İspanyolca versiyonu "Loco Para Amar" Meksika radyolarında da çalındı. Daha sonra Türkiye'de de bu albümü, İspanyolca bir single olarak hazırladı. 2001 yılında daha önce Sibel Can'ın seslendirdiği "Padişah"adlı şarkısı koca bir sene boyunca yılın en sevilen şarkısı oldu. Bu bestesi ile "Milliyet Yılın Şarkısı" ödülünü aldı. 2005'in ilk haftasında "Bu Şarkılar Kimin İçin" adlı Mavi Ağaç Yayıncılık'dan yayımlanan ilk kitabıyla hayranlarının karşısına çıkan Serdar Ortaç, aynı yıl "Kral TV Video Müzik Ödülleri"nde hem "En Çok Albüm Satan Sanatçı" hem de "En İyi Pop Erkek Sanatçı" kategorilerinde iki ödüle birden layık görüldü. Beste fabrikası olarak anılan Serdar Ortaç, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce konser verdi. Ortaç'ın şarkıları her zaman en sevilen şarkılar arasında yer aldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / HABER TÜRK