Uyanmıyor diye hastaneye kaldırılan üç aylık bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı

3 aylık bebeğin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
3 aylık bebeğin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

İzmir'de uyanmıyor denilerek hastaneye kaldırılan üç aylık bebeğe yapılan tetkilerin sonucu şaşkına çevirdi. Bebeğin idrarında uyuşturucuya rastlandı.

İzmir’de bilinci kapalı şekilde hastaneye kaldırılan 3 aylık bebeğin idrarında uyuşturucu madde ve antipsikotik ilaç kalıntısına rastlanırken annenin hemşirelere “bebeğin ağzına bir şey sürdüm” diyerek maddenin ne olduğunu açıklamadığı öğrenildi.

Sabah'ın haberine göre; İzmir'de O.A. isimli 3 aylık erkek bebek 8 Ekim'de ailesi tarafından bilinci kapalı olarak Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi. Annesinin 'sürekli uyuyor' dediği bebeğe idrar ve kan tahlilleri yapıldı.

Yapılan tetkiklerin sonucu hastane çalışanlarını şaşkına çevirdi. Yapılan tetkiklerde 3 aylık bebeğin idrarında uyuşturucu madde ve antipsikotik ilaç kalıntısına rastlandı. Rapor üzerine hemşireler, anneyle görüştü. Bebeğini emzirmediğini söyleyen anne iddiaya göre hemşirelere "bebeğin ağzına bir şey sürdüm" dedi. Ancak bebeğe verdiği maddenin ne olduğunu açıklayamadı. Annenin uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülürken, raporda anneye 2009 yılında major depresyon tanısı konulduğu fakat 2 yıldır tedavi görmediğine yer verildi.

“Anne emzirmiyor. Bu yüzden madde emzirme ile geçti diyemeyiz”

Minik bebeğin tedavisi hastanede sürüyor. Hastanede görevli olan ve raporda imzası bulunan Uzman Doktor Melis Demir Köse konuyla ilgili şunları söyledi:

"Bebek hastaneye geldiğinde yapılan tetkiklerde hiç beslenmediği görüldü. Bununla birlikte böbrekleri de zarar görmüş. Daha sonra yapılan testlerde ise bebeğin kanında uyuşturucu madde ve antipsikotik ilaç alımında pozitifleşme çıktı. Anne emzirmiyor. Bu yüzden madde emzirme ile geçti diyemeyiz. Uyuşturucu maddenin çocuğa nasıl geçtiği konusu ilginç. Annenin daha önce psikiyatrik rahatsızlığı olmuş ve bir süre anne bu rahatsızlık nedeniyle tedavi görmüş"

Bebeğin sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Talihsiz bebek ölüm kalım savaşı verirken konunun hastane polisine intikal etmediği ortaya çıktı. Psikiyatri hastası olduğu iddia edilen annenin ve babanın sorgulanmaması tepki çekti. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hurşit Apa ise konuyla ilgili bilgisi olmadığını söyledi ve soruları cevapsız bıraktı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >