Validen oğlunun tutuklanmasını istedi

İsminin açıklanmasını istemeyen bir baba, uyuşturucu bağımlısı oğlunun tutuklanmasını talep etti.
İsminin açıklanmasını istemeyen bir baba, uyuşturucu bağımlısı oğlunun tutuklanmasını talep etti.

Denizli'de isminin açıklanmasını istemeyen bir baba, Vali Hasan Karahan'dan uyuşturucu bağımlısı olan oğlunun tutuklanmasını talep etti.

Denizli'de vatandaşların sorunlarının dinlenildiği "Halk Toplantısı" ilginç bir olaya sahne oldu. İsminin açıklanmasını istemeyen baba 24 yaşındaki oğlunun uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyleyerek Vali Hasan Karahan'dan oğlunun tutuklanmasını talep etti.

Denizli'de Valilikte düzenlenen "Halk Toplantısı"nda bir baba, uyuşturucu bağımlısı ve uyuşturucu satan oğlunu ihbar ederek validen oğlunun tutuklanmasını istedi.

Vali Hasan Karahan
Vali Hasan Karahan

Denizli Valiliğince her ayın ikinci salı günü vatandaşların sorunlarını doğrudan dile getirebilmeleri için düzenlenen "Halk Toplantısı", Vali Hasan Karahan başkanlığında yapıldı.

  1. Valilik Konferans Salonu'nda düzenlenen ekim ayı toplantısında vatandaşlar, sorun, talep ve şikayetlerini Vali Karahan'a iletirken, toplantıya katılan daire müdürleri, kendileriyle ilgili konularda bilgi aldı.

Toplantıda söz alan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir baba, 24 yaşındaki oğlunun uyuşturucu kullandığını ve sattığını belirterek, "Aile olarak bu durumdan rahatsızız. Uyuşturucu satışı, oturduğum mahallede çok oluyor. Vatandaşlar da bundan rahatsız. Oğlumu ihbar ediyorum. Sizden yardım istiyorum. Uyuşturucu satışı yapan oğlumu tutuklayın." dedi.

Vali Karahan daha sonra şikayetçi babayla toplantıdan sonra özel olarak konuşacağını belirtti.

İsminin verilmesini istemeyen vatandaş
İsminin verilmesini istemeyen vatandaş

Vali Karahan, konuyla ilgili yetkili birim amirlerine talimat verdi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir baba, 24 yaşındaki oğlunun uyuşturucu kullandığını ve sattığını belirterek, "Aile olarak bu durumdan rahatsızız. Uyuşturucu satışı, oturduğum mahallede çok oluyor. Vatandaşlar da bundan rahatsız. Oğlumu ihbar ediyorum. Sizden yardım istiyorum. Uyuşturucu satışı yapan oğlumu tutuklayın." dedi.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre:

"Bugün ve dün bazı basın-yayın organlarında çıkan ‘Baba Oğlunun Tutuklanmasını İstediği’ yönündeki haberler üzerine aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürülüğümüz görevlilerimizce uyuşturucu madde paketlendiği ve satışının yapıldığı yönünde bilgiler alınan ilimiz Zeytinköy mahallesi 5114 Sk. No:2 Denizli sayılı ikametin civarında tertibat olan görevlilerimizce 22.02.2015 günü saat 20:40 sıralarında ikametten çıkan yaşları küçük F.B. ve M.G. isimli şahıslardan M.G.’in üzerinden 41 fişek halince toplam daralı 7,5 gram Eroin Maddesi ele geçirilmiş, şahısların yanına gelen ve bahse konu ikamette oturan R.Ç. isimli şahıs yakalanmış, alınan arama kararına istinaden yapılan aramada ikamette bulunan M.Ç.’in üzerinden 1 fişek halince 2 gram esrar maddesi, yaşı küçük Muhammed GÖKSU’nun üzerinden 4 fişek halinde 0,62 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir.

Yaşları küçük M.G. ve Muhammed GÖKSU, Çocuk Şube Müdürlüğünce Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak suçundan 23.02.2017 günü sevk edildikleri Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest kalmışlardır.

F.B. bilgisi alındıktan sonra salıverilmiş, şüpheliler M.Ç. ve R.Ç. haklarında hazırlanan Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan 23.02.2015 günü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır.

Daha önceden Denizli Devlet Hastanesi Denetimli Serbestlik Polikliniği tarafından takip edilen Muhammed Göksu 19 yaşında olup, 06.04.2017-12.04.2017 tarihleri arasında Opioide bağlı bağımlılık sendromu tanısı ile Denizli Devlet Hastanesi AMATEM’e yatışı yapılmıştır. Tedavisi sonrası taburcu olan hasta AMATEM Polikliniği tarafından takiplidir ve tedavisi sürdürülmektedir. En son 10.10.2017 tarihinde AMATEM Polikliniğine başvuran hastanın gerekli tetkikleri yapıldığı ve reçetesinin düzenlendiği bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Vali Hasan KARAHAN