Yangında öldü sanılmıştı: Dağdan dağa 3 saat yürüyerek kurtuldu

Yangından kurtulan Osman Korkmaz
Yangından kurtulan Osman Korkmaz

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, evinin zarar gördüğü yangında öldüğü sanılan 68 yaşındaki Osman Korkmaz'ın, alevlerin arasından çıkıp dağda 3 saat yürüyerek sağ kalmayı başardığı öğrenildi. Gece yarısından sonra alevlerin mahalleye ulaştığını ifade eden Korkmaz, "Bir gün önce yanan bir araziye kendimi zor attım. Dağdan dağa yaklaşık 3 saat yürüdüm. Asfalta denk geldim ve bir araba durdurdum. Jandarma ve polis ekipleri beni arıyorlarmış, yanarak öldüğümü sanmışlar" ifadelerini kullandı.

Dumandan etkilenmesi üzerine Manavgat Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Osman Korkmaz, başından geçenleri paylaştı.

Hayatında ilk defa büyük bir yangını yaşadığını aktaran Korkmaz, hayatta kalma mücadelesi verdiğini dile getirdi. Yangının ardından herkesin bir çaba içerisine girdiğini anlatan Korkmaz, alevlerin mahallesine uzak olmasına rağmen çok hızlı yayıldığını ifade etti.

"Duman nedeniyle mahalleden çıkamadım, iki ateş arasında kaldım"

Gece yarısından sonra alevlerin mahalleye ulaştığını ifade eden Korkmaz, şöyle konuştu: "Ateş evleri sardı. Duman nedeniyle mahalleden çıkamadım, iki ateş arasında kaldım. Bir gün önce yanan bir araziye kendimi zor attım. Dağdan dağa yaklaşık 3 saat yürüdüm. Asfalta denk geldim ve bir araba durdurdum. Onlar da sağ olsun, beni kardeşimin yanına götürdüler. Oradan da hastaneye geldim. Jandarma ve polis ekipleri beni arıyorlarmış, yanarak öldüğümü sanmışlar"

"Herkes canla başla çalışıyor"

Korkmaz, yangının bir an önce sönmesi için herkesin canla başla çalıştığını sözlerine ekledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >