Yanlış tedavi sonucu ayakları kesilen Yağmur köpek için yürüteç desteği

Yanlış tedavi sonucu ayakları kesilen Yağmur köpek için yürüteç desteği
Yanlış tedavi sonucu ayakları kesilen Yağmur köpek için yürüteç desteği

Gaziantep'te yanlış tedavi dolayısıyla ön ayakları kesilen "Yağmur" isimli köpek, Mardin'de "hayat tamircisi" olarak tanınan Hasan Kızıl tarafından yapılan yürüteçle yeniden yürümeye başladı.

Aldığı yanlış tedavi sonucu ön ayakları kesilmek zorunda kalan "Yağmur" isimli köpek, Mardin'de yaşayan ve "hayat tamircisi" olarak tanınan Hasan Kızıl tarafından yapılan yürüteçle yeniden yürümeye başladı.

Canlı Hayatını İyileştirme Derneği sahip çıktı

Yağmur köpek
Yağmur köpek

Yağmur köpeğe, Canlı Hayatını İyileştirme Derneği sahip çıktı. Köpeğin durumunun derneğin sosyal medya hesabından paylaşılması üzerine, Mardin'de yaşayan ve engelli hayvanlara kendi imkanlarıyla protez yapan Hasan Kızıl, "Yağmur" ismi verilen köpek için yürüteç yaparak Gaziantep'e geldi.

Dernekte yürütece yerleştirilen köpek, yeniden yürümeye başladı

Canlı Hayatını İyileştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Güneş, köpeğin 10 ay önce ayakları kesilmiş halde derneğe getirildiğini söyledi.

"Yağmur" ismini verdiği köpeğe evinde baktığını aktaran Güneş, "Köpeğe protez yapılması için sosyal medya hesabımızdan paylaşımda bulundum. Derneğimizin başkanı Dr. Ufuk Tekbaş gerekli masrafları karşılayacaklarını söyledi. Bu sırada ilanımızı 'hayat tamircisi' diye bilenen Hasan Kızıl arkadaşımız görmüş. Kendisi sağ olsun yürüteç yaptı. Zannediyorum 2 aya kadar da protezleri gelecek. Yağmur güzel bir köpek, yürüyecek inşallah" diye konuştu.

Güneş, Mardin'den yardım gelmesinin çok sevindirici olduğunu ifade ederek, "Yağmur'un ilk halini görünce insanlığımdan utandım. Allah'ın can verdiği hayvanların bu kadar hor görülmemesi lazım. Yağmur'u yürütmek için elimizden geleni yapacağız. Özellikle Hasan Kızıl'a ve dernek başkanımıza verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Hayvanları çok sevdiğini dile getiren Güneş, engelli hayvanların ise kendisinde ayrı bir yeri olduğunu sözlerine ekledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >