Yarım asırdır muhtarlık yapan Yener: Nabız yokladım, halk beni istiyor

Yılmaz Yener, "Bende muhtarlık mezara kadar" diyor.
Yılmaz Yener, "Bende muhtarlık mezara kadar" diyor.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, aralıksız 51 yıldır muhtarlık yapan 84 yaşındaki Yılmaz Yener, 'nabız yokladım, halk beni istiyor' diyerek görevini 5 yıl daha sürdürmek için tekrar aday olduğunu açıkladı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 1968'den beri kesintisiz muhtarlık yapan ve bu seçimde de yeniden aday olan 84 yaşındaki Yılmaz Yener, "Nabız yokladım, halk beni istiyor. Bu yüzden tekrar aday olmaya karar verdim. İnşallah bende muhtarlık mezara kadar, yani Allah ömür verdiği yere kadar bu göreve devam edeceğim." dedi.

Yılmaz Yener, muhtar adayı olduktan sonra seçim çalışmalarına da başlamış görünüyor.
Yılmaz Yener, muhtar adayı olduktan sonra seçim çalışmalarına da başlamış görünüyor.

1968'den beri muhtar

Turgutlu ilçesinde yaşayan Yılmaz Yener, şu anda yaklaşık 4 bin seçmenin bulunduğu Altay Mahallesi'ne 1968 yılında muhtar seçildi.

O günden bu yana görevini yarım asırdır kesintisiz sürdüren Yener, 31 Mart'ta yapılacak seçimde bir kez daha aday oldu.

Yılmaz Yener, yaptığı açıklamada, 51 yıl önce arkadaşlarının ısrarıyla muhtarlık seçimlerine girdiğini söyledi.

Girdiği ilk yarışı kazandığını dile getiren Yener, "Böylelikle 1968'den bu yana kesintisiz bir şekilde seçimlerde hep kazandım ve muhtar olarak görevimi sürdürdüm." diye konuştu.

Muhtar Yılmaz Yener, halk tarafından oldukça seviliyor.
Muhtar Yılmaz Yener, halk tarafından oldukça seviliyor.

"Muhtarlık şerefli ve kutsal bir iş"

Sonraki süreçte mahallelinin kendisinden büyük memnuniyet duyduğunu ve görevi sürdürmesini talep ettiğini dile getiren Yener, muhtarlığın şerefli ve kutsal bir iş olduğunu kaydetti.

Yarım asırdır özellikle garibanlara destek olmaya çalıştığını anlatan Yener, "Fedakarlık gerektiren bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Mahallelinin sevgisini kazandım. Kimsenin kalbini kırmadım." diye konuştu.

Yener 51 yıldır muhtar olarak hizmet veriyor.
Yener 51 yıldır muhtar olarak hizmet veriyor.

"Nabız yokladım, halk beni istiyor"

Martta yapılacak yerel seçimde yeniden aday olduğunu vurgulayan Yener, "Yaşımın ilerlediğinin farkındayım. Nabız yokladım, halk beni istiyor. Bu yüzden tekrar aday olmaya karar verdim. İnşallah bende muhtarlık mezara kadar, yani Allah ömür verdiği yere kadar bu göreve devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

"Kendimi bildim bileli muhtar"

Altay Mahallesi sakinlerinden Ahmet Şen de Yılmaz Yener'in çok sevilen bir kişi olduğu belirtti.

Yener'in mahalleye çok hakim olduğunu vurgulayan Şen, "Her sokakta, her kapıda, her dükkanda kim var iyi bilir. Halkın ona büyük bir teveccühü var. Kendimi bildim bileli burada muhtar, bu seçimlerde yeniden muhtar seçileceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.