Yaz sonunda geliyor: Sıcaklıklar 12 derece birden artacak

Arşiv
Arşiv

Türkiye nisan ayında sürpriz soğuklarla karşılaştı ve son günlerde de sıcaklık değerleri mevsim normallerinin altında seyrediyor. Tahminlere göre yağışlar üç gün içinde yurdu terk edecek ve cuma günü ülkede adeta yaz havası yaşanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 19 Nisan salı günü tarihli güncel hava durumu raporunu yayımladı. Tahminlere göre yağışlar üç gün içinde yurdu terk edecek ve cuma günü ülkede yaz havası hakim olacak.

Sıcaklıklar cuma günü 23 dereceyi aşacak

İstanbul'da bugün en yüksek 11 derece olarak ölçülecek sıcaklık değerleri, cuma günü 23 dereceyi aşacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu dışında kalan yerlerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji hava tahmin haritası
Meteoroloji hava tahmin haritası

İç kesimler için toz taşınımı uyarısı

Yağışların Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Kastamonu kıyılarında, Çankırı ve Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinde; Isparta, Burdur ve Denizli ile Antalya'nın iç, Afyonkarahisar'ın güney çevrelerinde; Doğu Anadolu'nun batısı ile Sivas, Gümüşhane ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç ve güney kesimlerde yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >