Jurnal.istYerli otomobilin şarj üniteleri için geçici yer tahsisi yapıldı

Yerli otomobilin şarj üniteleri için geçici yer tahsisi yapıldı

GERSAN Elektrik AŞ tarafından üretilecek şarj üniteleri için Erzurum'un Aziziye ilçesinde geçici yer tahsis edildi.

FERHAT AYDIN AA 1 DAKİKADA OKUNUR
Yerli otomobilin şarj üniteleri için geçici yer tahsisi yapıldı
yerli oto

GERSAN Elektrik AŞ tarafından üretilecek şarj üniteleri için Erzurum'un Aziziye ilçesinde geçici yer tahsis edildi.

BEĞEN

Türkiye'nin, milli ve yerli otomobilini üretmesi yönündeki altyapı çalışmaları kapsamında şarj ünitelerini yapacak GERSAN Elektrik AŞ'ye Erzurum'da geçici yer ve Ar-Ge çalışma alanı tahsisi yapıldı.

Bilgilendirmeyi Vali Seyfettin Azizoğlu yaptı

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve GERSAN Elektrik AŞ Yatırım Koordinatörü Ersan Temur, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve ilgili kurumların da katılımıyla gerçekleştirilen toplantı sonrası Aziziye ilçesindeki 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde belirlenen geçici yerde inceleme yaparak, ilgililerden bilgi aldı.

Geçici olarak kullanılacak tesisin içinden fotoğraflar.
Geçici olarak kullanılacak tesisin içinden fotoğraflar.

Ilıcalı, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok önemli ve anlamlı bir günü yaşadıklarını belirterek, GERSAN'ın, yerli araçların şarj ünitelerini Erzurum'da üreteceğini hatırlattı.

''Hemen başlamak istiyorlar''

GERSAN Elektrik şirketinin elektrikli araçlar konusunda dünyanın önemli firmaları arasında bulunan Tesla'nın Türkiye'deki taşeron üreticisi olduğunu aktaran Ilıcalı, "Bu firmamız bu üniteleri Erzurum'da üreteceğini borsaya bildirdi. Firma yetkilileri Erzurum'a geldi ve valilikte oldukça güzel bir toplantı yaptık. Bugün de hemen ilk adımı atmak için 1. Organize Sanayi Bölgemizde yer tahsisi yaptık. Hemen başlamak istiyorlar. Böyle bir yeri de hemen kısa süreli kiralayıp, üretime başlayarak valiliğin tahsis edeceği yeni yer ile de uzun vadeli projelerini yapacaklar. Büyük bir yatırım ve istihdama büyük bir katkısı olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Geçici şarj istasyonunda bir araya gelen yetkililer.
Geçici şarj istasyonunda bir araya gelen yetkililer.

Ersan Temur da şirket olarak Tesla ile yapmış oldukları stratejik ortaklık neticesinde araç şarj ünitelerini yapmayı kararlaştırdıklarını dile getirdi.

Çalışmalar için Atatürk Üniversite'sine Ar - Ge başvurusu yapıldı

Bunu 9 ay önce borsaya bildirdiklerini dile getiren Temur, "Fakat yer temini noktasında düşüncelerimiz vardı. Daha sonra Mustafa Ilıcalı hocamızın ısrarı üzerine Erzurum'da yatırım yapma ve istihdam oluşturma noktasında böyle bir karar aldık. Şirketimiz kendi bünyesindeki birkaç firmaya dağıtacak bu yatırımı. Erzurum'da 150-200 kişinin istihdamı ve 30 milyon dolarlık bir yatırımla başlayacağız. Bu yatırımı daha sonra genişletmeyi amaçlıyoruz. Sadece şarj ünitesi burası için az gözüküyor. Yatırımın boyutunu verilecek desteklerle genişletmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

GERSAN Elektrik AŞ Yatırım Koordinatörü Ersan Temur.
GERSAN Elektrik AŞ Yatırım Koordinatörü Ersan Temur.

Ilıcalı ve Temur, çalışmalarını yapabilmek için Atatürk Üniversitesine Ar-Ge başvurusu yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
F FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
Koronavirüs'le ilgili yeni iddia: 'Yarasa'dan yayıldı VİDEO / 00:59

Koronavirüs'le ilgili yeni iddia: 'Yarasa'dan yayıldı

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Perşembe 15:54, 23.01.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz