Yılanlara fısıldayan adamı kral kobra öldürdü

Malezyalı Ebu Zarin Hüssin yaşamını yitirdi.
Malezyalı Ebu Zarin Hüssin yaşamını yitirdi.

Dünya'nın önde gelen yılan terbiyecilerinden biri olan Malezyalı Ebu Zarin Hüssin, feci şekilde hayatını kaybetti.

Dünya'nın önde gelen yılan terbiyecilerinden biri olan ve yılanlarla iletişime geçerek onları uysallaştırdığını öne süren Malezyalı Ebu Zarin Hüssin, hayatını kaybetti.

Sözcü’nün haberine göre bir kral kobranın saldırısına uğrayarak zehirlenen Hüssin olay yerinde yaşamını yitirdi.

Malezya'daki yılan sorunu en çok bölgede yaşayanları zor durumda bırakıyor. Öyle ki Malezyalılar bazen evlerinde bazen de iş yerlerinde yılan bulabiliyor… Bu sebeple ilk yardım ve itfaiye ekipleri bünyesinde yılanlarla mücadele eden birimler oluşturuluyor. Bu birimlerden birinin başında da 33 yaşındaki Ebu Zarin Hüssin vardı. Hüssin, kariyeri boyunca yüzlerce yılanı öldürmeden toplayarak bölgede nam salmış bir isimdi. Yılanlarla iletişime geçerek onları sakinleştirmenin yöntemini bulan Hüssin, önceki gün ülke basınının gündemindeydi.

Malezya'da düzenlenen " Yetenek Sizsiniz Asya" bile yarışan ve bir yıldız olarak ünlenen Hüssin, gittiği bir evde yakaladığı bir yılan tarafından ısırıldı. Kısa süre sonra ilk yardım ekipleri olay yerine gelse de yılanın zehri genç adamın vücuduna yayıldı. Hüssin hakkında konuşan arkadaşları, "Yılanlarla çok iyi anlaşıyordu. Çok defa yılanlar tarafından ısırıldı ama hiçbirinde bu kadar büyük bir kral kobra tarafından ısırılmamıştı" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >