Yıllarca tehdit etti! Evini kurşunlayıp, genç kızın babasının arabasına molotof attı

İstanbul Esenyurt
İstanbul Esenyurt

İstanbul Esenyurt'ta E.U. isimli genç kadını yıllarca tehdit eden ve son olarak genç kadının babasının çalıştığı firmaya ait arabaya molotof atan Halil İbrahim G. isimli şahıs polis ekiplerince yakalandı.

İstanbul Esenyurt’ta E.U. isimli genç kadını çıplak fotoğrafları ile yıllarca tehdit eden şahıs, mağdur kadının babasının çalıştığı iş yerinin arabasına molotof atıp evini kurşunladı. Genç kadının ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri şahsı kıskıvrak yakalandı.

İstanbul’da bir markette çalışan E.U. isimli genç kadın yaklaşık 3 yıl önce Halil İbrahim G. ile tanıştı. İddiaya göre, bir süre sonra Halil İbrahim G., E.U.’yu evine çağırıp tehditle üstsüz fotoğraflarını çekti. Fotoğrafları çektikten sonra E.U.’yu elindekilerle tehdit etmeye başlayan Halil İbrahim G., genç kadına şantaj yaparak istediklerini yaptırmaya başladı. Bir süre şantajlara karşı direnmeye çalışan E.U., cinayetle de tehdit edilmeye başlandı. 2016 yılından bu yana E.U. ve ailesi defalarca kez Halil İbrahim G. tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldı.

Genç kadının babasının çalıştığı iş yerine ait minibüse molotof attı.
Genç kadının babasının çalıştığı iş yerine ait minibüse molotof attı.


Arabaya molotof attı, evine kurşun yağdırdı

E.U.’nun şikayeti üzerine gözaltına alınan Halil İbrahim G. adliyeye sevk edildi ancak mahkeme zanlıyı serbest bıraktı. Dışarı çıkan zanlı, E.U.’ya karşı sözlü şiddetlerini fiziki olarak devam ettirdi. Geçtiğimiz günlerde de E.U.’nun babasının ticari minibüsüne molotof atan zanlı, ağabeyinin balkonda olduğu sırada motosikletle gelerek eve de kurşun yağdırdı.
Tacizcisinin ses kaydını sosyal medyadan yayınladı

E.U., tacizcisinin ses kaydını da sosyal medyadan yayınladı. Ses kayıtlarında ise, Halil İbrahim G.’nin, "Emin ol bugün birilerinin canı yanacak. Unutma, bugün birilerinin canı yanacak. Onun kim olduğu önemli değil. Sesimi duyarsınız yakında" dediği duyuluyor.

Halil İbrahim G.
Halil İbrahim G.


Polis, şahsı yakaladı

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, söz konusu Halil İbrahim G.’yi titiz çalışması sonrası dün yaptığı operasyonla kıskıvrak yakaladı. Söz konusu şahıs, sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine getirildi. Polis ekipleri, zanlının üzerinden çıkan 3 adet cep telefonuna da el koydu. Halil İbrahim G.’nin yaklaşık bir yıl önce de mağdur kadının şikayeti üzerine gözaltına alındığı, ancak çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldığı öğrenildi.

E.U., Halil İbrahim G'nin tehdit mesajlarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.