Yol kenarında koşan bebeğin imdadına kadın otobüs sürücüsü yetişti

Kaybolan bebeğin yardımına kadın otobüs sürücüsü yetişti.
Kaybolan bebeğin yardımına kadın otobüs sürücüsü yetişti.

ABD’de kadın bir otobüs sürücüsü, yol kenarında koşan bir bebeği görünce otobüsü durdurdu. Kaybolduğu anlaşılan bebeği otobüse götürdü. Direksiyona geçip otobüsü çalıştırdığında ise bebek kucağında uyudu. Bebeğin kahramanı olan kadın çalıştığı firma tarafından ödüllendirildi.

ABD’nin Wisconsin eyaletine bağlı Milwaukee şehrinde, seyir halindeki otobüsün kadın sürücüsü Irena Ivic, kaldırım kenarında, tek başına koşan bir bebek gördü.

Üzerinde sadece bebek tulumu olan ve yalın ayak koşturan bebeği fark eden kadın sürücü, otobüsü durdurup ağlayan bebeğin yanına doğru koştu.

Kadın sürücü, bebeği kucaklayıp, hemen otobüse geri döndü. Kadın sürücü bebeği kucağına alıp, bir yandan da yetkililere bilgi verirken; bir yolcu üzerindeki montu çıkararak bebeğin üzerini örttü.

Bebeği annesi unutmuş

Polis ekiplerinin olayla ilgili yaptığı açıklamada, bebeğin sadece üşümüş ve korkmuş olduğu, herhangi bir zarar görmediği duyuruldu.

Direksiyona geçip otobüsü çalıştıran kahraman şoförün kucağında bebek uyuyakaldı.
Direksiyona geçip otobüsü çalıştıran kahraman şoförün kucağında bebek uyuyakaldı.

Bebeğin, annesi ile birlikte dışarı çıktığı ancak psikolojik rahatsızlığı olduğu iddia edilen annenin, bebeği unuttuğu; bebeğin ise annesinin yanından ayrılarak kısa sürede kaybolduğu belirtildi.

Firma, bebeğe sahip çıkan kadını ödüllendirdi

Olay sonrası otobüs şoförü, çalıştığı firma yetkilisi ile birlikte kısa bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda sorulara geçilmeden önce konuşma yapan firma yetkilisi, kadın sürücüye bu insancıl hareketinden dolayı bir plaket takdim etti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >