YouTube şakası sırasında erkek arkadaşını öldüren kadının aldığı ceza şoke etti

Erkek arkadaşını öldüren kadının aldığı ceza belli oldu.
Erkek arkadaşını öldüren kadının aldığı ceza belli oldu.

ABD'de bir kadın, erkek arkadaşını YouTube kanalları için çektikleri bir videoda vurarak öldürmüştü. Kadının aldığı ceza şaşkına uğrattı.

20 yaşındaki Monalisa Perez, 26 Haziran 2017'de 22 yaşındaki erkek arkadaşı Pedro Ruiz'e 30 santimetre mesafeden ateş açmıştı. Ruiz, göğsünde tuttuğu ansiklopedinin onu kurşundan koruyacağını iddia etmişti.

Amerika’nın Minnesota eyaletinin Halstad şehrinde yaşayan çift, günlük hayatlarını ve yaptıkları şakaları ünlü olmak için YouTube kanallarında yayınlıyordu. Bir çocukları olan çift bu sefer daha tehlikeli bir video yayımlayacaklarını duyurmuşlardı.

Videoyu çektikleri sırada ikinci çocuklarına hamile olan Perez, Twitter'dan yaptığı duyuruda, "Ben ve Pedro büyük ihtimalle en tehlikeli videomuzu çekeceğiz. Onun fikri, benim değil" demişti.

BBC'nin haberine göre göğsünde tuttuğu ansiklopedinin kendisini kurşundan koruyacağını düşünen Ruiz'e karşı Perez'in ateş açmasını 3 yaşındaki çocukları ve o sırada orada olan 30 kişi izledi. Perez, olayın ardından acil yardım hattı 911'i arayarak erkek arkadaşını yanlışlıkla vurduğunu söyledi.

Olayla ilgili olarak görülen davada Perez ikinci dereceden cinayet suçunu kabul etti.

Dava sonucuna göre, Monalisa Perez altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Davaya bakan savcı James Brue: “aptalca eylemin Pedro Ruiz tarafından planlandığını ve zanlının yanlışlıkla ve trajik bir şekilde gösteriyi gerçekleştirmenin güvenli olduğuna inandığını” söyledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >