Yunan gemisi Türk balıkçı teknesine çarptı: 4 kişi hayatını kaybetti

Tekne alabora olmuş halde bulundu
Tekne alabora olmuş halde bulundu

Adana'nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bandıralı tanker gemisi, Türk balıkçı teknesine çarptı. Adana Valiliği, balıkçı teknesindeki 5 kişiden 4'ünün cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.

Adana'nın Karataş ilçesinde gece saatlerinde denize açılan 'Polatbey' isimli balıkçı teknesi, bir gemiyle çarpışması sonucu alabora oldu. Teknedeki 5 balıkçıya ulaşılamadığı belirtildi. Kurtarma ekipleri, balıkçıları bulmak için çalışma başlattı.

Yunanistan bandıralı tanker ile çarpıştı

Kente bağlı sahil ilçelerinden Karataş'ta gece saatlerinde denize açılan balıkçılarla bir süre sonra iletişim koptu. Denizdeki diğer balıkçılar, açık denizde tekneyi alabora olmuş halde buldu. Teknenin, Yunanistan bayraklı bir tanker ile çarpışması sonucu alabora olduğu belirtildi. Karataş Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri, alabora olmuş tekneye çıkarak balıkçılara ulaşmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Teknede çalıştığı öğrenilen 5 balıkçıyı bulmak için kurtarma ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Arama çalışmaları sonrası 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.