20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Yurt dışından gelenler artık KYK yurtlarında kalmayacak

Arşiv
Arşiv

Sağlık Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelgeye göre, yurt dışından gelen vatandaşlar artık KYK yurtlarında karantinaya alınmayacak. Kişilerin havaalanlarında yapılan muayenelerinden sonra 14 günlük izolasyon süreçleri evde aile hekimleri tarafından takip edilecek.

Sağlık Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi. Yurt dışından gelen vatandaşların 14 günlük karantina süreçlerinin artık KYK yurtlarında yapılmayacağı, kişilerin hava alanlarında yapılan muayeneleri sonrası evde izolasyonlarının ve izlenimlerinin yapılacağı belirtildi.

Halen yurtlarda kalanlar da 23 Mayıs'ta çıkacak

Halen Yurtlarda kalmakta olan kişilerin 14 gün karantina süreçlerini tamamlanmasına bakılmaksızın PCR testi sonrası yurtlardan çıkışlarının 23 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildi.

Kaynak: Haber Global

İlginizi çekebilirSağlık Bakanlığı duyurdu: 29 ülkeden hasta kabul edilecek
Türkiye'nin koronavirüs raporu
Türkiye'nin koronavirüs salgınına ilişkin ilk bilimsel veri çalışması Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü'nün başkanlığında yapıldı. 125 hastaneden 1014 hastaya ait 6 bin veri üzerinden yapılan araştırma, 'The New England Journal of Medicine' dergisinin ön baskısında yayınlandı.

İLGİLİ HABERLER