Zehir şebekesinin başı 57'lik babaanne çıktı

Uyuşturucu şebekesinin lideri olduğu öne sürülen Sevilay Akkalay tutuklandı.
Uyuşturucu şebekesinin lideri olduğu öne sürülen Sevilay Akkalay tutuklandı.

Aydın'da uyuşturucu madde kullanan 3 üniversite öğrencisinden 1'i hayatını kaybetmiş 2'si ise hastanelik olmuştu. Konuya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, uyuşturucu maddeyi satan kişinin Sevilay Akkalay ve torunu D.D. olduğu iddia edildi.

Aydın'da uyuşturucu madde kullandıkları öne sürülen 3 üniversite öğrencisinden 1'inin ölmesi, diğer 2'sinin ise hastanelik olmasının ardından başlatılan soruşturmada, uyuşturucuyu sattığı iddia edilen Sevilay Akkalay (57) ile torunu D.D. (17) gözaltına alındı.

Babaanne tutuklandı

Adliyeye sevk edilen Akkalay tutuklanırken, torunu D.D.'nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Gözaltı sayısının artabileceği, tutuklanan Sevilay Akkalay'ın gençleri zehirleyen şebekenin başında bulunduğu tespit edildi.

Öğrencilerden biri haber verdi

Efeler ilçesi Zafer Mahallesi'ndeki bir evde geçen cuma akşamı bir araya gelen Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri Onur S. (21), M.F.D. (19) ve Y.E.K. (20), iddiaya göre, uyuşturucu hap kullandı. Gençler, bir süre sonra rahatsızlandı. Üniversitelilerden biri, geçen cumartesi günü saat 00.30 sıralarında polise haber verdi. Eve gelen polis ekibi, gençleri yerde hareketsiz buldu. Çağrılan sağlık ekipleri, 3 genci ambulanslarla hastanelere kaldırdı.

Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedaviye alınan Onur S., müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Diğer 2 gencin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

300 lira verdiler

Gençlerden M.F.D.'nin hala ifadesi alınamazken, konuşabilen Y.E.K.'nin geçen cuma günü akşam saatlerinde Ilıcabaşı Mahallesi'nde genç bir kişiden 300 TL karşılığında uyuşturucu hap satın aldıklarını anlattığı öğrenildi. Y.E.K.'nin, hapları kullandıktan sonra fenalaştıklarını ve polisi aradıklarını daha sonra da ambulansla hastaneye gittiklerini söylediği belirtildi.

Babaanne ve torun ortaklığı

Ayrıca, Y.E.K.'nin 3 ay önce de 55-60 yaşlarında bir kadından yine uyuşturucu madde satın aldıklarını söylediği öğrenildi. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, önce uyuşturucu hapları sattığı belirlenen D.D.'yi dün Ilıcabaşı Mahallesi'ndeki evinde yakaladı. D.D.'nin babaannesi Sevilay Akkalay da yine aynı mahalledeki evinde dün akşam polis tarafından gözaltına alındı.

Şebekenin başı babaanne çıktı

Babaanne Akkalay, emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Torunu D.D.'nin işlemlerinin sürdüğü, bugün adliyeye sevk edileceği belirtildi. Polis, soruşturmanın sürdüğünü, yeni gözaltıların olabileceğini bildirdi. Sevilay Akkalay'ın, gençleri zehirleyen bir şebekenin başı olduğunun tespit edildiği kaydedildi.