BİR HİKAYE ANASAYFA 13 MART 2018 LUGAT

Konuk oyunculuktan starlığa

İçinde hep oyunculuk hayaliyle yaşayan Soral, bir gün konuk olarak gittiği programda keşfedilince hayatı tamamen değişti. Komedi Dükkanı’na arkadaşıyla beraber gitmek için aldığı iki biletin daha sonra onu şöhret olma yoluna da götüreceğini kim bilebilirdi ki?

Aslen Bursalı olan oyuncu, üniversitede psikoloji eğitimi alıyordu. Çocukken babasıyla beraber gittiği tiyatro oyunları ise onun tiyatro aşkını her seferinde yeniden canlandırıyor asla bu hayalinden vazgeçmiyordu. Üniversitede tiyatro eğitiminden uzak kalması onu bu tutkusundan vazgeçirmeyecek, okulunu bitirdikten sonra BKM ile çalışacaktı. Tabi insan her zaman planladığı Lugatle karşılaşmıyor hayatta. Konuk olarak gittiği komedi programında sahneye çıktığı andan itibaren kader onun için ağlarını örmüştü bile. 2008 yılında televizyonda yayınlanan “ Komedi Dükkanı” programında Tolga Çevik, seyircilere de bazen oyuna dahil olma imkanı veriyor. O gün de her zamanki gibi sahneye herhangi bir konuk oyuncu davet edilince Hande Soral el kaldırıyor. Normalde beş dakika sahnede kalması gerekirken bütün bölümü Tolga Çevik’le çeken Hande Soral, sahnede çok başarılı bir performans sergilemişti. Bu yüzden oyuncu olduğunu düşünen yapımcı, oyun bittikten sonra Soral’la görüşmek istediğini ve oyuncu olup olmak istemediğini sordular. Teklifi hemen kabul eden Soral, oyunculuk dersleri almaya başlayacak ve daha sonra “Küçük Kadınlar” dizisinin ekibinde rol alacaktı.

Tecrübesiz bir olarak böyle büyük bir projede yer alması ona çok şey öğretmişti. Sudan çıkmış balık misali, hiç bilmediği bir sektöre attığı adım, ona bambaşka kapılar açmıştı. Soral ailesinde Hande Soral’dan sonra açılan bu kapı, kardeşi Bensu’yu da tanımamıza vesile oldu. O da üniversitede Grafik Tasarım bölümünde okusa da oyunculukla ilgileniyordu. Başta mankenlikle başlayan kariyeri daha sonra “Vicdan” dizisinde gösterdiği oyunculuk performansıyla yapımcıların dikkatini çekti. İki kardeş şu an Türkiye’nin en gözde kardeşleri sayılabilir.

Aslen Bursalı olan kardeşler, şimdi İstanbul'da yaşıyor

Bütün bu olanların üstüne verdiği röportajlarda sürekli kaderci olduğunu vurgulayan Soral kardeşler, yaşanması gereken bir şey varsa kesinlikle yaşandığını söylüyorlar. Doğru yerde doğru zamanda olmak belki de onların hayatında kilit noktası olmuş.

1 görüntülenme

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.