LUGATMichelle Wie'nin doğum günü - Tarihte Bugün

Michelle Wie'nin doğum günü

Michelle Wie'nin doğum günü
Michelle Wie'nin doğum günü

Michelle Sung Wie, 11 Ekim 1989 doğumlu Amerikalı bir profesyonel golfçüdür. 10 yaşındayken, USGA amatör şampiyonluğuna hak kazanan en genç oyuncu oldu. 2005 yılında 16'ncı doğum gününden kısa bir süre önce profesyonelliğe geçti ve kendisine çok sayıda tanıtım ve destek sunuldu. O ilk anadal olarak 2014 ABD Kadın Açık turnuvasını kazandı. Wie, dört yaşında golf oynamaya başladı. 2000 yılında, on yaşındayken, ABD Kadınlar Amatör Kamu Bağlantıları Şampiyonası'na hak kazanan en genç oyuncu oldu . Wie, Lucy Li'nin onu bir hafta geride bıraktığı 2014 yılına kadar bu turnuvada oynanacak en genç oyuncu olmaya devam etti. 2001 yılında, 11 yaşında, hem Hawaii Eyalet Kadınlar İnme Oyun Şampiyonluğu hem de Hawaii'deki en eski ve en prestijli kadın amatör turnuva olan Jennie K. Wilson Kadınlar Davetiyesi'ni kazandı. Aynı zamanda Kadınlar ABD Amatör Halkla İlişkiler Şampiyonası'nda maç oynamaya hak kazandı. 2002 yılında Hawaii State Açık Kadınlar Bölümü'nü on üç atışla kazandı. Ayrıca bir LPGA etkinliğine hak kazanan en genç oyuncu oldu. 2006'da ayrıca, erkek yarışmacılara karşı birçok yarışma da yer aldı ve PGA Tour Sony Open ile bu kez tekrar dört vuruşla maçı kaçırdı.

Michelle Wie objektiflere poz verirken.
Michelle Wie objektiflere poz verirken.

Wie, hem Avrupa hem de Asya turlarında da oynadı. Güney Kore'de bir erkek turnuvası olan SK Telecom Open'da, ikinci turda Asya Turu'nu kestirmek için geldi ve buna ek olarak, olayın toplam ödül parasını aşan bir görünüm ücreti kazandı. Ancak Wie, Omega Avrupa Ustaları, PGA 84 Lumber Classic, LPGA Tour Samsung Dünya Şampiyonası ve Casio World Open gibi erkek ve kadın turnuvalarında çok sayıda hayal kırıklığı yaratan performanslarla sezonunu tamamladı. Bu noktada Wie, ardı ardına olmaksızın 14 ardışık golf turnuvası oynamış ve 12 kişiye karşı yapılan denemelerde 11'i kaçırmış ve kadınlara karşı galip gelmiştir.

BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz