LÜGATSpor tarihinin en prestijli evliliklerinden biri: Dimaggio - Marilyn Monroe - Tarihte Bugün

Spor tarihinin en prestijli evliliklerinden biri: Dimaggio - Marilyn Monroe

Amerika beyzbol tarihinin en medyatik isimlerinden biri olan Joe Dimaggio, dünyaca ünlü aktris Marilyn Monroe ile evlendi. Bu evliliğin ününe ün, servetine servet katması beklenirken ömrü yalnızca 9 ay sürdü. Ünlü çift, yalnızca 9 ay sonra boşanma kararı aldı. Marilyn Monroe’nin özel hayatı her ne kadar çalkantılı olsa da, Joe’nin her zaman için ayrı bir yeri oldu. Hatta öyle ki, Marilyn hayatını kaybettikten sonra cansız bedeni eski eşi Joe Dimaggio'ya teslim edildi.

Ünlü çiftin ender fotoğraflarından bir tanesi.
Ünlü çiftin ender fotoğraflarından bir tanesi.

Joe, Marliyn için bir cenaze töreni düzenledi ve cenazesini Westwood Village Memorial Park Mezarlığı'na defnetti. Joe DiMaggio ölünceye kadar bu evliliği hakkında tek bir kelime laf bile etmedi. Yaşadığı her olayı, her özel ilişkiyi kitap haline getiren, televizyonda anlatmaya başlayan Amerikan halkına gerçek bir kahramanın özel ilişkiyi nasıl yaşaması gerektiğini gösterdi. Her yıl ölüm gününde Marilyn'in mezarına bir demet gül bıraktı. Son yıllarda hastaydı gidemedi, yine de çiçekleri göndertmeyi ihmal etmedi.Peki Joe Dimaggio kimdi ki bu kadar? Yalnızca zengin bir sporcu mu? Hayır. Dimaggio bir semboldü.

İkilinin evliliği, popüleritesiyle doğru orantılı bir ömre sahip olmadı.
İkilinin evliliği, popüleritesiyle doğru orantılı bir ömre sahip olmadı.

Joe DiMaggio, iki savaş arasında New York Yankees'de star olmaya başladı. Savaşan halk için o mükemmel bir kahramanlık prototipiydi. Tekniği de mükemmeldi. Joe DiMaggio her kasabada oğlunu askere gönderen anne ve baba için onlara çocuklarını hatırlatan bir sembol oldu. Amerika bu nedenle, savaşlarda evine dönen veya dönemeyen çocukların çocuklarını ağlattı o hayatını kaybettiğinde.

BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
  • ZPOR
  • BİLİM & TEKNOLOJİ
  • AKTÜEL & KÜLTÜR
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz