GündemIrak'ta ağır bilanço

Irak'ta ağır bilanço

HABER MASASI MECRA 1 DAKİKADA OKUNUR
Irak'ta ağır bilanço
Irak sokakları günlerdir hareketli.
BEĞEN

Irak'ta, başkent Bağdat ve diğer kentlerde bir haftadan bu yana devam eden protesto gösterilerinde en az 104 kişinin öldüğü, 6 binden fazla kişinin de yaralandığı belirtildi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü General Saad Maan'ın yaptığı resmi açıklamaya göre, ölenlerden sekizi, güvenlik kuvvetleri mensubu.

Iraklı gençler, işsizliğe ve yolsuzluğa isyan ediyor.
Iraklı gençler, işsizliğe ve yolsuzluğa isyan ediyor.

Gece ve gündüz sürekli yaşanan çatışmalarda 51 kamu binasının zarar gördüğü, sekiz de parti merkezinin kundaklandığı kaydedildi. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu Iraklı protestocular fakirliği, yolsuzluğu ve ekonomik şartların ağırlaşmasını protesto için sokağa inmişti. Protesto gösterileri kısa zamanda şiddet olaylarına dönüşürken, kimliği meçhul keskin nişancıların göstericileri hedef aldığı ortaya çıkmıştı.

En şiddetli gösteriler Bağdat'ta yaşandı.
En şiddetli gösteriler Bağdat'ta yaşandı.

Öte yandan, Bağdat Kent Konseyi, bugün yaptığı toplantıda Vali Falah Cezairi'nin görevden alınmasına karar verdi. Oy birliğiyle alınan kararın ardından, önümüzdeki günlerde yeni vali atamasının yapılacağı öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz