Karenin SöylediğiCephede kadınlar

Cephede kadınlar

İSMAİL ÇAĞILCI MECRA 1 DAKİKADA OKUNUR
Cephede kadınlar
Cephede kadınlar
BEĞEN

Pakistan’ın ilk kadın başbakanı olan Benazir Butto, 1993 sonbaharındaki Türkiye ziyareti sırasında Türkiye’nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller’le bir araya gelmişti. Butto’nun daha sonra anlattığına göre, iki kadının eşleri Asıf Ali Zerdari ve Özer Uçuran Çiller, eşlerinin savaşın yıkımına uğrayan Bosna-Hersek’i ziyaret etmesini kararlaştırdı. Diplomatik kaynakların da uygun bulduğu bu fikir neticesinde, 3 Şubat 1994’te Butto ve Çiller, Saraybosna’yı ziyaret etti. Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç tarafından karşılanan Butto ve Çiller, yaptıkları ortak açıklamada Müslüman Boşnaklara yönelik soykırımın hemen durdurulmasını istedi. Butto ve Çiller’in çelik yelekler ve miğferler giyerek gerçekleştirdiği ziyaret, dünya basınınca da yakından izlendi.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
İSMAİL ÇAĞILCI GZT Editörü

Mecra’nın editörlüğüyle meşgul. İslam dünyasında müspet ya da menfi hallerle öne çıkmış şahsiyetlere dair okuyor, çalışıyor. Fotoğraf ve malumatlarla da alakadar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz