Karenin SöylediğiÇiftlikte el ele

Çiftlikte el ele

İSMAİL ÇAĞILCI MECRA 1 DAKİKADA OKUNUR
Çiftlikte el ele
Çiftlikte el ele
BEĞEN

Suudi Arabistan’ın kurucusu Kral Abdulaziz’le ABD Başkanı Franklin Roosevelt’in 1945’teki ünlü görüşmesinden sonra, Riyad yönetimi Washington eksenli bir siyasete yöneldi. Kral Faysal’ın bu yörüngeyi değiştirmeye çalıştığı kısa süre sayılmazsa, yöneticilerin tümü on yıllar boyunca bu siyaseti sürdürdü. 25 Nisan 2005’te çekilen bu fotoğrafta Suudi Arabistan Kralı Abdullah, ABD Başkanı George W. Bush’la Teksas’taki çiftliğinde el ele görülüyor. Buluşmada Başkan Yardımcısı Dick Cheney, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Suûd el Faysal ve Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi Bender bin Sultan da hazır bulundu. Bender bin Sultan, Cumhuriyetçilerle aşırı yakınlığı nedeniyle “Bender bin Bush” lakabıyla anılıyordu.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
İ İSMAİL ÇAĞILCI GZT Editörü

Mecra’nın editörlüğüyle meşgul. İslam dünyasında müspet ya da menfi hallerle öne çıkmış şahsiyetlere dair okuyor, çalışıyor. Fotoğraf ve malumatlarla da alakadar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz