Karenin SöylediğiÇaresizlik içinde

Çaresizlik içinde

İSMAİL ÇAĞILCI MECRA 1 DAKİKADA OKUNUR
Çaresizlik içinde
Çaresizlik içinde
BEĞEN

Filistin topraklarına Yahudi göçünün yoğunlaşması, yerel Arap liderleri endişelendirmiş ve çeşitli tedbirler almaya sevk etmişti. Kudüs Müftüsü Emin el Huseynî, siyasi ve askeri destek bulabilmek için, 1943 yılında Almanya’yı ziyaret etti. Nazi lider Adolf Hitler tarafından Berlin’de kabul edilen Huseynî, Nazi subaylarıyla da bir araya gelerek Filistin’deki son durumu görüştü. Hacı Emin’in Berlin’de verdiği en ilginç pozlardan biri, Alman ordusunda gönüllü olarak görev yapan Müslüman Boşnakların birliğini ziyaret ederken onları Nazi selamıyla selamlamasıydı. Bu görüntüler, bugün bile İsrail tarafından “Filistinlilerin Yahudi katliamını desteklediği”nin kanıtları olarak sıklıkla ortaya sürülmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
İ İSMAİL ÇAĞILCI GZT Editörü

Mecra’nın editörlüğüyle meşgul. İslam dünyasında müspet ya da menfi hallerle öne çıkmış şahsiyetlere dair okuyor, çalışıyor. Fotoğraf ve malumatlarla da alakadar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz