Doğru Mu?Medine'ye kilise inşa edilecek

"Medine'ye kilise inşa edilecek"

Suudi Arabistan yönetiminin, Medine'ye bir kilise inşa edilmesi için Vatikan'la mutabakata vardığı iddiası, son dönemin en gözde paylaşımlarından biri.

HABER MASASI MECRA 1 DAKİKADA OKUNUR
Medine'ye kilise inşa edilecek
Kral Selman, geçtiğimiz ay bir Vatikan heyetini Riyad'da kabul etti.
Fotoğraf : SPA
BEĞEN

Suudi Arabistan yönetiminin, Medine'ye bir kilise inşa edilmesi için Vatikan'la mutabakata vardığı iddiası, son dönemin en gözde paylaşımlarından biri.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in geçtiğimiz ay Riyad’da bir Vatikan heyetini kabulünden sonra, “Medine’ye bir kilise inşa edilmesi için” anlaşma sağlandığı iddia edildi. Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın “modernleşme” vizyonuyla uyumlu görünen iddia, sosyal medyada hızlı bir şekilde gündem oldu.

Suudi Arabistan’la Vatikan arasında bir anlaşmanın imzalandığı doğruydu, ancak söz konusu metnin konusu, Riyad’da 900 yıllık bir kilisenin restorasyonuyla ilgiliydi. Mekke veya Medine’de kilise inşa edilmesi noktasında herhangi bir mutabakata varılmamıştı.

Öte yandan, Veliaht Prens’in oluşturmak istediği yeni Suudi yönetimi, son dönemlerde öylesine şaşırtıcı adımlar atıyor ki, sosyal medyada böylesi söylentilerin yayılmasına şaşırmamak gerekiyor. Riyad ve Vatikan, iddiaları hızlıca yalanlasa da, Suudi yönetiminin bu söylentilerden gerekli özeleştiri derslerini çıkarması da elzem görünüyor.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz