Maçlara #İyikiVarsınEren pankartlarıyla çıkılacak

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve TFF 1. Lig'de oynanacak maçlar öncesinde takımlar sahaya #iyikivarsınEren' pankartıyla çıkacak.

Maçlara #İyikiVarsınEren pankartlarıyla çıkılacak

Eren Bülbül

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve TFF 1. Lig'de oynanacak maçlar öncesinde Trabzon'daki PKK saldırısında yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren Bülbül ve astsubay Ferhat Gedik için saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı.

Takımların sahaya 'Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz #iyikivarsınEren' pankartıyla çıkacağı öğrenildi.

Karadeniz'in yiğit evladı Eren Bülbül iyi ki varsın

Karadeniz'in yiğit evladı Eren Bülbül iyi ki varsın

Trabzon Maçka'da PKK'lı hainlerin saldırısı sonrası Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül şehit düştü. Genç yaşında şehit düşen kahraman Eren Bülbül'ün "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" şeklindeki Facebook mesajı, Türkiye’yi ağlattı.

Federasyondan yapılan açıklamada, "Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için bu hafta Süper Lig ve TFF 1. Lig'de oynanacak maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Süper Lig'de 12, 13 ve 14 Ağustos'ta yapılacak karşılaşmalarda ise takımlar sahaya TFF tarafından gönderilen 'Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz #iyikivarsınEren' pankartıyla çıkacak. Terörü şiddetle lanetlerken, şehitlerimiz Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'e Allah'tan rahmet; aileleri, sevenleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimize başsağlığı dileriz" denildi.