SporTFF, Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe maçının tekrarı için kararını açıkladı

TFF, Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe maçının tekrarı için kararını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Fenerbahçe'nin Aytemiz Alanyaspor maçının tekrar edilmesi için yaptığı itirazı reddetti. Mücadelede kural hatası olmadığına karar verildi. TFF, MHK önerisi ile aynı maçın VAR hakemi Suat Aslanboğa'nın ise Profesyonel Hakem Sözleşmesi'ni feshetti.

HABER MERKEZİ GZT DAKİKADA-OKUNUR
TFF, Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe maçının tekrarı için kararını açıkladı
TFF, Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe mücadelesinde kural hatası olmadığına karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Fenerbahçe'nin Aytemiz Alanyaspor maçının tekrar edilmesi için yaptığı itirazı reddetti. Mücadelede kural hatası olmadığına karar verildi. TFF, MHK önerisi ile aynı maçın VAR hakemi Suat Aslanboğa'nın ise Profesyonel Hakem Sözleşmesi'ni feshetti.

BEĞEN

Yahudi bir eczacının oğlu olan Moe Berg, dünya spor tarihinin ender casuslarından biri. Yahudi olmasına rağmen Amerika'nın çıkarlarına hizmet etmek için ajanlık teklifini kabul eden Berg, 31 yıl boyunca CIA adına Amerika Birleşik Devletleri'ne hizmet etti.
7 Aralık 1941 tarihinde gerçekleşen Pearl Harbor saldırısından sonra göreve çağrılan ve yalnızca 9 gün sonra babasını kaybeden Moa Berg'in hikayesi sizlerle;

1. 1902 yılında eczacı bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Moe Berg, tarihin en tuhaf sporcu hikayelerinden birinin başrolünü üstleniyor.
1902 yılında eczacı bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Moe Berg, tarihin en tuhaf sporcu hikayelerinden birinin başrolünü üstleniyor.
2. Mental ve fiziksel gücüyle yaşıtlarından bir adım öne çıkan Berg, henüz gençlik yıllarında farklı olduğunun bilincine vardı.
Mental ve fiziksel gücüyle yaşıtlarından bir adım öne çıkan Berg, henüz gençlik yıllarında farklı olduğunun bilincine vardı.
3. Derslerinde de çok başarılı olan Berg, üniversite tercihini Princeton’dan yana kullandı ve dereceyle mezun oldu.
Derslerinde de çok başarılı olan Berg, üniversite tercihini Princeton’dan yana kullandı ve dereceyle mezun oldu.
4. Çocukluk yaşlarından itibaren beyzbola da ilgisi olan Moe Berg, eğitim kariyerine Ulusal Lig kariyeri de ekledi ve profesyonel seviyede 15 yıl boyunca 6 farklı takımda forma giydi.
Çocukluk yaşlarından itibaren beyzbola da ilgisi olan Moe Berg, eğitim kariyerine Ulusal Lig kariyeri de ekledi ve profesyonel seviyede 15 yıl boyunca 6 farklı takımda forma giydi.
5. Birçok dili anadili gibi konuşan, günde en az 10 gazete okuyan ve elini attığı her işte başarılı olan Berg’in bu yetileri zamanla Amerikan Hükümeti’nin dikkatini çekti.
Birçok dili anadili gibi konuşan, günde en az 10 gazete okuyan ve elini attığı her işte başarılı olan Berg’in bu yetileri zamanla Amerikan Hükümeti’nin dikkatini çekti.
6. Ülkesinin casusluk teklifini kabul eden Berg; İsrail, İtalya, Almanya, Yugoslavya ve Japonya gibi ülkelerde gizli görevlerde bulundu.
Ülkesinin casusluk teklifini kabul eden Berg; İsrail, İtalya, Almanya, Yugoslavya ve Japonya gibi ülkelerde gizli görevlerde bulundu.
7. Zamanla CIA’nın gözde casuslarından biri haline gelen Berg, 2. Dünya Savaşı’nda da kritik görevler üstlendi.
Zamanla CIA’nın gözde casuslarından biri haline gelen Berg, 2. Dünya Savaşı’nda da kritik görevler üstlendi.
8. CIA Merkez Üssü’nde sergilenen tek beyzbol kartının sahibi olan Berg, 1972 yılında 70 yaşında evinde hayatını kaybetti.
CIA Merkez Üssü’nde sergilenen tek beyzbol kartının sahibi olan Berg, 1972 yılında 70 yaşında evinde hayatını kaybetti.
9. Moe Berg hala birçok otorite tarafından Amerika beyzbol tarihinin en güçlü ve en zeki yakalayıcısı olarak kabul ediliyor.
Moe Berg hala birçok otorite tarafından Amerika beyzbol tarihinin en güçlü ve en zeki yakalayıcısı olarak kabul ediliyor.
10. Moe Berg'in bu ilginç hayat hikayesi kitap olarak da basıldı.
Moe Berg'in bu ilginç hayat hikayesi kitap olarak da basıldı.
11. Moe Berg'in hikayesini Türkçe olarak okumanız da mümkün.
Moe Berg'in hikayesini Türkçe olarak okumanız da mümkün.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
YUKARİ-DONUN

veri-politikasi-aciklama veri-politikamizi inceleyebilirsiniz