Teknoloji2017 yılında en çok tercih edilen otomobil renkleri belli oldu

2017 yılında en çok tercih edilen otomobil renkleri belli oldu

Otomotivde renk trendleri başlıklı bir rapor yayınlayan PPG, dünyada 60 civarı ülkeye dayalı sonuçları açıkladı.

FERHAT AYDIN DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
2017 yılında en çok tercih edilen otomobil renkleri belli oldu
otomobşl renkleri

Otomotivde renk trendleri başlıklı bir rapor yayınlayan PPG, dünyada 60 civarı ülkeye dayalı sonuçları açıkladı.

Dünyada 60’a yakın ülkede üretim tesisine ve bu tesislere bağlı şirketlere sahip olan PPG, boya alanında lider konumda bulunan kuruluşlardan biri. ''Otomotivde renk trendleri'' başlıklı bir rapor yayınlayan şirket, kullanıcıların renk tercihlerini ortaya koydu.

En fazla beyaz sonra siyah

Motor1.com'un haberine göre PPG raporunda en fazla tercih edilen rengin yüzde 37 ile beyaz olduğu açıklandı. Beyaz rengi sırasıyla siyah, gri ve gümüş renkleri takip etti. Siyah rengin oranı yüzde 17, gri rengin oranı yüzde 12, dördüncü sıradaki gümüş rengin oranı ise yüzde 11 oldu.

Sıralamanın en altında bulunan renk ise yüzde 1’lik oranıyla yeşil oldu. PPG Otomotiv Tamir Boyaları Türkiye ve Ortadoğu Pazar Müdürü Bülend Alpay, raporun en dikkat çeken kısmının otomobilde yılın renginin seçilmesi olduğunu belirtti.

2018 yılının rengi alev siyahı olabilir

PPG uzmanları birçok üretici ve müşteri analizi doğrultusunda 2018 yılının rengini alev siyahı (Black Flame) olarak belirledi.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz