Huawei Bölge Başkanı: Türkiye, 4.5G'ye en çok yatırım yapan ülkelerden biri

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Chen, "Türkiye, 4.5G'ye en çok yatırım yapan ülkelerden biri." dedi.

Huawei Bölge Başkanı: Türkiye, 4.5G'ye en çok yatırım yapan ülkelerden biri

Huawei James Chen

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı James Chen, bütün mobil operatörlerin 4.5G'ye geçişte altyapı kurulumunu başarıyla gerçekleştirdiği Türkiye'nin, bu teknolojiye en çok yatırım yapan ülkelerden biri olduğunu bildirdi.

Chen, Şanghay'da gerçekleştirilen "Huawei Connect 2017" etkinliğinde yaptığı açıklamada, Huawei'nin marka bilinirliğinin arttığını, bunun araştırmalarla da kanıtlandığı söyledi.

''Global şirketler sıralamasında 72.sıraya yükseldik''

Her geçen gün daha fazla kişinin Huawei markasını tercih ettiğini aktaran Chen, Interbrand'in yaptığı araştırmaya göre dünya global şirketler sıralamasında 88'incilikten 72'inciliğe yükseldiklerini ifade etti.

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı olarak 11 ülkeden sorumlu olduğunu anlatan Chen, Fortune 500'deki 197 kuruluş ile ilk 100'deki 45 kuruluşun, dijital dönüşüm ortağı olarak Huawei'yi seçtiğini belirtti.

''Huawei olarak bizim ilgi odağımız şu an bulut teknolojisi''

James Chen, şirket olarak girişim ve cihaz alanlarına odaklandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Bulut teknolojisi gelecek teknolojilerinin planlamasında çok önemli bir yer edinecek. Biz müşterilerimize bulut teknolojisine geçişlerinde yardımcı olacağız. Huawei olarak bizim ilgi odağımız şu an bulut teknolojisi. Hala büyük bir potansiyele sahibiz ve hızlı bir şekilde büyüyoruz. Bölge genelinde yılın ilk yarısında geçen yıla oranla, akıllı telefon tedariğimizde yüzde 52 artış var. Bu artış hala büyük potansiyel olduğunun bir göstergesidir."

"Türkiye'de 400'den fazla Ar-Ge çalışanımız var"

James Chen, bütün mobil operatörlerin 4.5G'ye geçişte altyapı kurulumunu başarıyla gerçekleştirdiği Türkiye'nin 4.5G teknolojisine en çok yatırım yapan ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Türkiye'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile tarım arazilerinin incelenmesi üzerine ortak bir çalışma yaptıklarını aktaran Chen, sensörler sayesinde tarım arazilerinde nem, rüzgar, sıcaklık gibi verilere ulaştıkları projenin başarıyla tamamlandığını ifade etti.

Chen, bakanlık yetkililerinin yönetimlerinde verimliliği de hesaplayabildikleri bu "büyük veri" platformunun çok etkili bir çözüm olduğunu dile getirdi.

Huawei'nin partnerlerine açık bir karaktere sahip olduğunu belirten Chen, şunları kaydetti:

"Bulut teknolojisi gibi büyük bir pastadan yüzde 1'lik bir dilim almak için altyapımıza, bağlantılarımıza inanıyoruz. Bunun ötesinde birçok uygulamamız da mevcut. Bu alanı daha iyi taşımak isteyen partnerlerimiz bizimle çalışabilir. Türkiye'deki Ar-Ge merkezimizde 400'den fazla çalışanımız var. Türkiye'de bizimle çalışmak isteyen tüm partnerlerimizle iş birliğine hazırız. Ortaklarımızla bu ortam içerisinde daha iyiyi hedefliyoruz."

4,5G Kırsal Mobil Kapsamı Projesi imza töreni

4,5G Kırsal Mobil Kapsamı Projesi imza töreni

4,5G Kırsal Mobil Kapsamı Projesi 2. Faz Sözleşmesi imzalandı.

ASELSAN, Türkiye'nin ilk yerli baz istasyonunu kuruyor

ASELSAN, Türkiye'nin ilk yerli baz istasyonunu kuruyor

ASELSAN tarafından üretilen baz istasyonu ilk olarak Rize'de canlı şebekeye bağlanarak kullanacak.

Mobil abone sayısı 74,5 milyon oldu

Mobil abone sayısı 74,5 milyon oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sektördeki sabit telefon hizmeti abone sayısının 11,1 milyona, toplam mobil abone sayısının ise 74,5 milyona ulaştığını söyledi.

Samsung'a yetişmeye çalışan Apple, ikinciliği Huawei'ye kaptırdı

Samsung'a yetişmeye çalışan Apple, ikinciliği Huawei'ye kaptırdı

Yeni modelini 12 Eylül’de tanıtmak için sabırsızlanan Apple, bu günlerde satış rakamlarında düşük seviyelerde ilerliyor.