1 DAKİKADA OKUNUR
Rusya, Telegram uygulamasını yasakladı!

Rusya, Telegram uygulamasını yasakladı!

Rusya, Telegram uygulamasını yasakladı!
Telegram'ın engellenmesi süreci başladı

Telegram'ın engellenmesi süreci başladı

Rusya’da resmi olarak faaliyet gösteren iletişim ve Telekom düzenleyici kurum, ünlü mesajlaşma servisi Telegram’a erişimi ülke çapında engellemeye başlandığını ilan etti…

Rusya, kripto iletişim uygulaması Telegram’a erişimi engelleme kararı aldı. Ülkenin iletişim ve Telekom düzenleyicisi kurumu olarak faaliyet gösteren Roskomnadzor, mahkeme kararı uyarınca erişimin engellenmesi dışında, Telegram’ın uygulama mağazalarından temelli kaldırılması için Google ve Apple’a istekte bulunulacağını duyurdu.

Birkaç saat içerisinde erişim kesilecek

Rusya’nın düzenleyici kurumu web sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada, ülkedeki Telekom operatörlerinden Telegram servisini engellemelerinin istendiği ifade edildi. Interfax haber ajansına konuşan bir kurum yetkilisi, erişim engelleme işleminin tamamlanmasının birkaç saat sürebileceğini söyledi.

NAZİF MENTEŞ Pazartesi 14:12, 16/04/2018 GZT

GZT.com'da Teknoloji Editörü olarak görev yapıyor. Her hafta 1 canlı yayın, 2 de program yapan editör, araştırma ve detaylı analizler konusunda iddialı. Nazif'e "nazif.mentes@gzt.com" adresinden ulaşabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.