İthalatı durdurup ihracatı başlatan teknoloji atağı: 'Esnek mermi yolu'
İthalatı durdurup ihracatı başlatan teknoloji atağı: 'Esnek mermi yolu'

İthalatı durdurup ihracatı başlatan teknoloji atağı: 'Esnek mermi yolu'

Türk savunma sanayisinde yürütülen yerlileştirme çalışmalarından ortaya çıkan başarılı ürünler yurt dışı pazarlarda yer buluyor.Dünyada az sayıda üreticisi olan, Türkiye'de savunma sanayisi firmaları tarafından yakın zamana kadar yurt dışından temin edilen esnek mermi yolu, başarıyla sonuçlanan yerlileştirmenin ardından ihracat başarısına kapı açtı.
-
Meraklısına Bilgi: Esnek mermi yolu, mermiyi kutusundan alıp, silahın ağzına kadar taşıyor. Kullanılan silahın konfigürasyonuna göre, farklı kalibrelerdeki mermiler için esnek mermi yoluna ihtiyaç duyuluyor. Üründeki sürtünme ve takılma gibi bir durum, doğrudan silahın performansına yansıyor. Bu nedenle esnek mermi yolu oldukça hassas ve kritik bir unsur olarak öne çıkıyor. Esnek mermi yolu, özellikle uzaktan komutalı silah sistemlerinde mermi beslerken kullanılıyor. Mermi kutusu ve silah sistemi arasındaki farklı geometrilere uyum sağlayabilen ve esnek yapıda geliştirilen ürün, bu sayede her silah pozisyonunda çalıştırılabiliyor.


BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz