Küresel ısınmaya dikkat çekmek için yapılan ilginç sosyal proje
Küresel ısınmaya dikkat çekmek için yapılan ilginç sosyal proje

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için yapılan ilginç sosyal proje

'Küresel ısınmayla geleceğimiz yok oluyor' sloganıyla hazırlanan sosyal projede, anne heykelin yanındaki buzdan yapılmış çocuk heykeli, sıcaktan dolayı yavaş yavaş eriyor. Çin'in turistik bir bölgesinde açık havada sergilenen heykel, insanların dikkatini çekerken aynı zamanda da onları düşünmeye sevk ediyor.

Öte yandan iklim değişikliğine ilişkin rakamlar tüm dünyadan gizleniyor. Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) Güney Kore İncheon'da '1,5°C Küresel Isınma Özel Raporu' metnini onaylamak üzere gerçekleştirdiği toplantının raporunu 8 Ekim 2018'de açıkladı: “İklim değişikliğinin 1,5 derece olması riskli ama 2 dereceye de yükselme durumu var. Bu bilgiler devletler tarafından kamuoyundan gizleniyor. Bilim insanlarının görüşleri dünyanın en etkili siyasetçilerinin görüşlerini etkilemiyor. Böyle giderse önümüzdeki yıllarda medeniyet ortadan kalkacak. Yöneticiler bu durumu göz ardı ediyor”

BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz