Milli Savaş Uçağı rüzgar tüneli testine girdi
Milli Savaş Uçağı rüzgar tüneli testine girdi

Milli Savaş Uçağı rüzgar tüneli testine girdi

Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yayınlanan tanıtım videosunda, Turkish Aerospace tarafından geliştirilen Milli Savaş Uçağı rüzgar testinden başarıyla geçti. Rüzgar tünelinde gerçekleştirilen testlerle son şeklini almaya hazırlanıyor.

2030'lu yıllardan itibaren kademeli olarak devreden çıkartılması düşünülen F-16 uçaklarının yerini alabilecek yurt içi imkan ve kabiliyetlerle tasarlanan modern uçakların üretilmesi amaçlıyor. Projede, yeni nesil bir uçakta olması gereken düşük görünürlük, dahili silah yuvası, yüksek manevra kabiliyeti, artırılmış durumsal farkındalık ve sensör füzyonu benzeri teknoloji alanlarındaki çalışmalar sonucu, Türkiye'nin 5. nesil bir muharip uçağı üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alması hedefleniyor.

Radar, elekto optik ve bütünleşik işlemci gibi ileri teknolojik alanlarında ise ASELSAN ve TÜBİTAK çalışmalara çoktan başladı.


BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz