Abdullah Avcı, Arda Turan için tarih verdi

​Abdullah Avcı, Arda Turan için tarih verdi
​Abdullah Avcı, Arda Turan için tarih verdi

Arda'nın transferinin gerçekleşmesini yıldız futbolcu açısından yakın gözüktüğünü ancak Barcelona'nın tutumunun kolay olmayacağını vurgulayan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Arda Turan transferinin önümüzdeki 2 günde belli olacağını açıkladı.

Antalya'da Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) iş birliğiyle düzenlenen Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri'nde konuşan Abdullah Avcı,Arda Turan'ın transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Arda'yı kiralık ve bedelsiz transfer etmek istediklerini belirten Avcı, bu transferin netlik kazanacağı tarihi söyledi.

Abdullah Avcı'nın Arda Turan transferi ile alakalı açıklamaları;

  • "Kolay transfer gibi durmuyor. Arda, 2003 senesinden beri elimizde büyümüş, ailemin parçası. Yeni yılda konuştuğumuzda burası sana açık demiştim. Kariyer planlamasında her zaman fikir alışverişi yaptık. Atletico Madrid ve Barcelona hayatı boyunca. Kendisiyle ilgili problem olacağını zannetmiyorum ama Barcelona ayağı kolay değil. Yarın veya cuma gününe kadar belli olacak. Arda hakkında hayırlısı neyse o olur. Bizim sistem devam eder. Arda girerse sisteme kalite katar, girmezse sistem devam eder. Onun hakkında da hayırlısı ne ise o olsun."