Ahmet Çakar’dan Galatasaray taraftarına ağır sözler: Ağzını yırtarım

​Ahmet Çakar’dan Galatasaray taraftarına ağır sözler: Ağzını yırtarım
​Ahmet Çakar’dan Galatasaray taraftarına ağır sözler: Ağzını yırtarım

Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan olaylar hakkında açtı ağzını yumdu gözünü.

Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Galatasaray-Trabzonspor maçı sırasında yapılan olumsuz tezahüratlar hakkında sert ifadeler kullandı. Beyaz TV’de yayınlanan programda Çakar, Galatasaraylılar için ‘omurgasız’ ifadesini kullandı.

Maçın önüne geçti

Galatasaray’ın Trabzonspor’u 2-1 mağlup etmesinden ziyade karşılaşma boyunca edilen olumsuz tezahüratlar ve skorboardta yazan “Şampiyonların kupası müzesinde olur" ifadesi gündeme oturdu.

“Ağzını yırtarım”

Maç boyunca tribünlerden yükselen olumsuz tezahüratlar için Çakar, “Galatasaray taraftarına sesleniyorum. Siz omurgasızsınız. Çünkü bu yapılan en kibar dille, en naif haliyle omurgasızlıktır. Birkaç sezon önce sen ‘2010/2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’ deyip, şimdi ‘Şikeci Trabzon’ diye tezahürat yapıyorsun. Trabzonspor'a 'Şikeci' diyenin ağzını yırtarım” dedi.

"Ahlaka aykırı mı?"

Skorboart olayı içinse Çakar, “Bu yazı kurallara, ahlaka aykırı mıdır? Değil. Siz Galatasaray Kulübüsünüz. Açıkça "Şampiyonların kupası müzesinde olur" yazıyor. Bunun için kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Diğer kulüplere soruyorum. Sizin kupalarınız helada mı duruyor? Buradan nem kapan kulüplere soruyorum. Nedir bu toplantılar, nedir bu özür dilemeler? 'Kedi poposunu görmüş, yara zannetmiş' diye bir laf vardır. Cenk (Soyer) denen çocuk 'Fenerbahçe'yi kastettik' diyor. Abdurrahim Albayrak, 'Kovacağız' diyor. Şekip Mosturoğlu haklı Türkiye Ligleri'nin en başından beri herkesin kazandığı şampiyonlukları verilmeli. Galatasaray buna neden itiraz ediyor?” ifadelerini kullandı.