Ali Koç şoke oldu! Bir gazete kupürü herkesi duygulandırdı

​Ali Koç şoke oldu! Bir gazete kupürü herkesi duygulandırdı
​Ali Koç şoke oldu! Bir gazete kupürü herkesi duygulandırdı

Ali Koç ve Fenerbahçe konulu söyleşide büyük bir şaşkınlık yaşandı. Bir davetli 40 yıldır sakladığı gazete sayfasını Ali Koç’a iletti. Gazetede yazanlar ise herkesi şaşırttı.

Fenerbahçe'de 2-3 Haziran'da gerçekleşecek olan seçim öncesi aday Ali Koç çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Büyük Kulüp Genç Girişimciler ve İş Hayatı Komitesi tarafından düzenlenen seminere bin kişi katıldı. Söyleşide bir davetli Ali Koç'a büyük bir sürpriz yaşattı.

Skorer'in haberine göre; Okşan Sayın isimli davetli Ali Koç'a 40 yıldır sakladığı bir gazete küpürünü iletti.

11 Ocak 1978 tarihli Hürriyet Gazetesi haberinde Talay Erker'in Fenerbahçe'nin eski başkanlarından rahmetli Emin Cankurtaran ile yaptığı röportaj yer alıyordu. Teşekkür ederek gazeteyi daha sonra okuyacağını ileten Ali Y. Koç ısrarlar sonrası röportajın son paragrafını davetliler önünde yüksek sesle okudu:

"Konuşmamız sırasında telefon çaldı... Konuştu, konuştu... Konuşurken yüzü güldü. Telefonu kapatırken, "Fenerbahçe'nin yarınları çok aydınlık" dedi... Bu sözünün gerisini de şöyle getirdi: Şimdi konuştuğum Rahmi Koç'un oğlu... İki oğlu var, ikisi de hasta Fenerbahçeli... Aynen benim çocukluğumda olduğu gibi... Biraz sonra küçüğü gelecek, kendisine söz vermiştim, şu topu vereceğim... Fenerbahçe gelecek günlerde başkan sıkıntısı çekmez!.."

Salondan büyük alkış alan Ali Y. Koç, Okşan Sayın'a "Sağ olun. Bunu daha önce de verebilirdiniz. Nasıl bu güne geldi?" dedi. Okşan Sayın "Bugünler için saklamıştım" diye cevap verince Ali Y. Koç "Tam Zamanı Şimdi" diyerek "Sorumluluğumuz daha da arttı" yorumunu yaptı.

40 yıl önceye ait gazete sayfası.
40 yıl önceye ait gazete sayfası.