Alpay Özalan istifa etti ama yönetim kabul etmedi

​Alpay Özalan istifa etti ama yönetim kabul etmedi
​Alpay Özalan istifa etti ama yönetim kabul etmedi

Samsunspor teknik direktörü Alpay Özalan, hafta sonu Altınordu'ya 1-4 kaybettikleri maçın ardından yönetime istifasını sundu ancak yönetim kabul etmedi.

Samsunspor teknik direktörü Alpay Özalan, Altınordu maçının ardından istifa haberleri çıkması üzerine; "Ben gerekli yapılacak olan şeyi yönetime sundum. Yönetim ise bizim devam etmemiz konusunda arkamızda durdu" açıklamasını yaptı.

TFF 1.Lig ekibi Samsunspor Altınordu'ya 1-4 kaybettikleri maçın ardından çalışmalarına ara vermeden devam etti.

YÖNETİM ARKAMIZDA DURDU

Yönetimle toplantı yaptıklarını ve göreve devam ettiğini açıklayan Özalan, "Ben gerekli yapılacak olan şeyi yönetime sundum. Yönetim ise bizim devam etmemiz konusunda arkamızda durdu. Biz de hiçbir zaman bize verilen görevi yarı yolda bırakıp bir yere gitmeyiz. Benim öyle bir tarzım yok. Bir şeylerin iyi gitmediği doğru. Bunu bir an önce bulup, düzelterek hayata geçirmek en büyük çalışma gerektiren olay. Oyuncularımın kaybetmiş olduğu bir özgüven var. Kesinlikle iyi, kaliteli ve karakterli oyuncular. Kaybettikleri özgüveni biran önce onlara vereceğiz. Dün aldığımız ağır mağlubiyet belki de bizim tekrar ayağa kalkıp, devrilmememizi sağlayacak hayırlara vesile olur diye düşünüyorum. Direk istifa ettim demeyelim. Yönetimle karşılıklı konuştuk. Toplantıda bize düşen görev neyse yaparız dedik. Onlar da bize güveniyorlar. Daha detaylı açıklamayı yöneticiler yapar herhalde" diye konuştu.

FUTBOLCULAR TARAFTARLARA GALİBİYET SÖZÜ VERDİ

Öte yandan bazı Samsunspor taraftarları kulübün antrenman yaptığı tesislere gelerek teknik heyeti ve futbolcuları yanlarına çağırdı. Taraftarlar, futbolculardan bir sonraki maç için galibiyet sözü aldı.