Amansız hastalığı yenme sırası Russ’ta

Kanser teşhisi konulan Eintracht Frankfurt kaptanı Marco Russ, başarılı bir ameliyat geçirdi. Ağustos ayında idmanlara başlaması umut edilen Russ’a moral veren en önemli durum ise kendisi gibi bu hastalıkla karşılaşıp, savaşı kazanan sporcular…

Bundesliga ekibi Eintracht Frankfurt'ta forma giyen Marco Russ, kanser hastası olduğunu yapılan bir doping testi sonucunda öğrendi. Tespit edilen tümör ameliyatla alındı. 30 yaşındaki futbolcunun sağlık durumunun son derece iyi olduğu açıklandı. Russ, faal sporculuk hayatında kanser teşhisi konulan tek isim değil. Birçok sporcu bu zorlu hastalıkla pençeleşti. Kimi hayatına kaldığı yerden devam etti kimi de yaşam savaşını kaybetti.
Marco Russ

                  Almanya'nın köklü takımlarından Eintracht Frankfurt'un kaptanı Marco Russ, geçtiğimiz aylarda bir doping testi için numune verdi. Almanya Futbol Federasyonu Anti Doping Komisyonu tarafından Marco Russ'tan alınan numunede, yüksek oranda HCG hormonu tespit edildiği açıklandı. Bunun üzerine futbolcu detaylı bir kontrolden geçti ve Russ'un vücudunda tümör tespit edildi. Başarılı futbolcunun ağustos ayında idmanlara başlayabileceği tahmin ediliyor.
Marco Russ Almanya'nın köklü takımlarından Eintracht Frankfurt'un kaptanı Marco Russ, geçtiğimiz aylarda bir doping testi için numune verdi. Almanya Futbol Federasyonu Anti Doping Komisyonu tarafından Marco Russ'tan alınan numunede, yüksek oranda HCG hormonu tespit edildiği açıklandı. Bunun üzerine futbolcu detaylı bir kontrolden geçti ve Russ'un vücudunda tümör tespit edildi. Başarılı futbolcunun ağustos ayında idmanlara başlayabileceği tahmin ediliyor.
Hüseyin Çakıroğlu

                   

 Hem Fenerbahçelilerin hem de futbolseverlerin yıllardır unutamadığı bir isim Hüseyin Çakıroğlu… 19 Eylül 1957'de dünyaya gelen Çakıroğlu, futbola 1972'de Davutpaşa'da başladı. 1976-1979 yıllarında Karabükspor'da oynayan Çakıroğlu, Gaziantepspor'a transfer oldu. 1984'te Fenerbahçe'ye imza atan Çakıroğlu, yaşama 26 Ekim 1986'da sarı-lacivertli formayı giydiği dönemde veda etti. Sağ bacağında çocukluğundan beri olan ancak büyümeye başlayan beni ameliyatla aldıran Çakıroğlu, antrenmanlarda çabuk yorulmaya başladı. 6 Nisan 1986'da Zonguldakspor-Fenerbahçe maçı sırasında tansiyon sorunu yaşadı ve hastaneye kaldırıldı. Milli futbolcunun vücudunda oluşan bezelerden örnekler alındı ve kanser teşhisi konuldu. Bir süre ABD'nin Houston kentinde tedavi gören Çakıroğlu, Türkiye'ye döndü. 17 Mayıs 1986'da İstanbul'a dönen Çakıroğlu için Prof. Dr. Kaya Çilingiroğlu'nun gözetiminde kemoterapiye geçildi. Fenerbahçe, Çakıroğlu'nun durumunun kötüye gittiğini bilmesine rağmen futbolcusunun sözleşmesini yeniledi. Hastalığı akciğer ve beynine yayılan Çakıroğlu için sarı-lacivertli kulüp 5 milyon TL sözleşme ücreti ödedi. Yapılan tüm tedavilere rağmen Çakıroğlu'nun durumu her geçen gün kötüye gitti ve yaşama gözlerini yumdu. Fenerbahçe taraftarının Hüseyin Çakıroğlu için yaptığı tezahürat ise hafızalara kazındı; Genç yaşta bu dünyadan göçüp gittin Hüseyin. Bizleri acılara atıp, gittin Hüseyin. Ne sen bizlere doydun, ne de doyduk biz sana. Fenerbahçe forması kefen mi oldu sana? Bu taraftar seni asla unutmayacak. Kalbimizdeki sevgin ebediyen kalacak.
Hüseyin Çakıroğlu Hem Fenerbahçelilerin hem de futbolseverlerin yıllardır unutamadığı bir isim Hüseyin Çakıroğlu… 19 Eylül 1957'de dünyaya gelen Çakıroğlu, futbola 1972'de Davutpaşa'da başladı. 1976-1979 yıllarında Karabükspor'da oynayan Çakıroğlu, Gaziantepspor'a transfer oldu. 1984'te Fenerbahçe'ye imza atan Çakıroğlu, yaşama 26 Ekim 1986'da sarı-lacivertli formayı giydiği dönemde veda etti. Sağ bacağında çocukluğundan beri olan ancak büyümeye başlayan beni ameliyatla aldıran Çakıroğlu, antrenmanlarda çabuk yorulmaya başladı. 6 Nisan 1986'da Zonguldakspor-Fenerbahçe maçı sırasında tansiyon sorunu yaşadı ve hastaneye kaldırıldı. Milli futbolcunun vücudunda oluşan bezelerden örnekler alındı ve kanser teşhisi konuldu. Bir süre ABD'nin Houston kentinde tedavi gören Çakıroğlu, Türkiye'ye döndü. 17 Mayıs 1986'da İstanbul'a dönen Çakıroğlu için Prof. Dr. Kaya Çilingiroğlu'nun gözetiminde kemoterapiye geçildi. Fenerbahçe, Çakıroğlu'nun durumunun kötüye gittiğini bilmesine rağmen futbolcusunun sözleşmesini yeniledi. Hastalığı akciğer ve beynine yayılan Çakıroğlu için sarı-lacivertli kulüp 5 milyon TL sözleşme ücreti ödedi. Yapılan tüm tedavilere rağmen Çakıroğlu'nun durumu her geçen gün kötüye gitti ve yaşama gözlerini yumdu. Fenerbahçe taraftarının Hüseyin Çakıroğlu için yaptığı tezahürat ise hafızalara kazındı; Genç yaşta bu dünyadan göçüp gittin Hüseyin. Bizleri acılara atıp, gittin Hüseyin. Ne sen bizlere doydun, ne de doyduk biz sana. Fenerbahçe forması kefen mi oldu sana? Bu taraftar seni asla unutmayacak. Kalbimizdeki sevgin ebediyen kalacak.
Yusuf Kaya
Spor Toto 2'nci Lig ekiplerinden İskenderun Demir Çelikspor'un formasını giyen Yusuf Kaya, 2013 yılında 22 yaşında vefat etti. Akciğer kanseri nedeniyle uzun süre tedavi gören Yusuf, amansız hastalığı yenemedi.
Yusuf Kaya Spor Toto 2'nci Lig ekiplerinden İskenderun Demir Çelikspor'un formasını giyen Yusuf Kaya, 2013 yılında 22 yaşında vefat etti. Akciğer kanseri nedeniyle uzun süre tedavi gören Yusuf, amansız hastalığı yenemedi.
Dylan Tombides

                  West Ham United'ın 20 yaşındaki futbolcusu Dylan Tombides 18 Nisan 2014'te vefat etti. 2011'de testis kanseri olduğu belirlenen Tombides, tedavi sürecinin ardından 2012'de sahalara döndü. 25 Eylül 2012'de West Ham United'ın Lig Kupası 3. Tur maçında Wigan Athletic"e 4-1 mağlup olduğu maçta forma giyen Avustralyalı futbolcu birkaç ay sonra yaşamını yitirdi. İngiliz kulübü, genç oyuncusunun formasını ise müzeye kaldırdı.
Dylan Tombides West Ham United'ın 20 yaşındaki futbolcusu Dylan Tombides 18 Nisan 2014'te vefat etti. 2011'de testis kanseri olduğu belirlenen Tombides, tedavi sürecinin ardından 2012'de sahalara döndü. 25 Eylül 2012'de West Ham United'ın Lig Kupası 3. Tur maçında Wigan Athletic"e 4-1 mağlup olduğu maçta forma giyen Avustralyalı futbolcu birkaç ay sonra yaşamını yitirdi. İngiliz kulübü, genç oyuncusunun formasını ise müzeye kaldırdı.
Lauren Hill

                  Lauren Hill yakalandığı beyin kanseri nedeniyle 10 Nisan 2015'te yaşama gözlerini yumdu. Amerika Kolej Ligi (NCAA) 3. Ligi'nde Mount St. Joseph forması giyen yetenekli sporcunun son isteği ise bir maça çıkabilmekti. Bu doğrultuda Ekim 2014'te Mount St. Joseph ile Hiram Koleji arasında özel bir maç organize edildi. Maçı binlerce insan tribünden izledi. Hill ise hayaline kavuştu ve maçta sayılar attı. Organizasyonun ardından Hill “Ölmeden önce son bir kez maç oynamak istiyorum. Ölene kadar ölümü düşünmeden yaşayacağım" ifadelerini kullanmıştı.
Lauren Hill Lauren Hill yakalandığı beyin kanseri nedeniyle 10 Nisan 2015'te yaşama gözlerini yumdu. Amerika Kolej Ligi (NCAA) 3. Ligi'nde Mount St. Joseph forması giyen yetenekli sporcunun son isteği ise bir maça çıkabilmekti. Bu doğrultuda Ekim 2014'te Mount St. Joseph ile Hiram Koleji arasında özel bir maç organize edildi. Maçı binlerce insan tribünden izledi. Hill ise hayaline kavuştu ve maçta sayılar attı. Organizasyonun ardından Hill “Ölmeden önce son bir kez maç oynamak istiyorum. Ölene kadar ölümü düşünmeden yaşayacağım" ifadelerini kullanmıştı.
Eric Abidal
Eric Abidal, kanseri yenen sporculardan biri... 2007'de Lyon'dan Barcelona'ya transfer olan defans oyuncusu kısa sürede adından söz ettirmeye başladı. Ancak 15 Mart 2011'de gelen haber Abidal ve sevenlerini derinden etkiledi. Barcelona, Abidal'in karaciğer kanserine yakalandığını duyurdu. Tedavi sürecinin ardından Abidal, 28 Mayıs 2011'de Barcelona ile Manchester United arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finali ile sahalara döndü. 2013'te Katalan kulübünden Monaco'ya transfer olan Abidal, 2014'te ise Olympiacos'a imza attı. Fransız futbolcu kariyerine 10 Aralık 2014'te nokta koydu.
Eric Abidal Eric Abidal, kanseri yenen sporculardan biri... 2007'de Lyon'dan Barcelona'ya transfer olan defans oyuncusu kısa sürede adından söz ettirmeye başladı. Ancak 15 Mart 2011'de gelen haber Abidal ve sevenlerini derinden etkiledi. Barcelona, Abidal'in karaciğer kanserine yakalandığını duyurdu. Tedavi sürecinin ardından Abidal, 28 Mayıs 2011'de Barcelona ile Manchester United arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finali ile sahalara döndü. 2013'te Katalan kulübünden Monaco'ya transfer olan Abidal, 2014'te ise Olympiacos'a imza attı. Fransız futbolcu kariyerine 10 Aralık 2014'te nokta koydu.
Ebbe Sand

                  Danimarkalı eski futbolcu Ebbe Sand da kanseri yenenlerden. 1998'de Danimarka ekibi Brondby IF'de top koştururken, testis kanseri olduğunu öğrendi. Bir yıllık tedavinin ardından sağlığına kavuşan Sand, Alman ekibi Schalke 04'e imza attı. Sand, 2007'de Alman ekibinde futbol kariyerine nokta koydu.
Ebbe Sand Danimarkalı eski futbolcu Ebbe Sand da kanseri yenenlerden. 1998'de Danimarka ekibi Brondby IF'de top koştururken, testis kanseri olduğunu öğrendi. Bir yıllık tedavinin ardından sağlığına kavuşan Sand, Alman ekibi Schalke 04'e imza attı. Sand, 2007'de Alman ekibinde futbol kariyerine nokta koydu.
Jonas Gutierrez

                  Arjantinli Jonas Gutierrez, 2014 yılında Newcastle United'da forma giydiği dönemde kanser olduğunu öğrendi. Tedavisine ülkesinde devam eden ve 50 gün kemoterapi gören Gutierrez, 2 ay sonra sahalara döndü. Başarılı futbolcu, 14 Ocak 2015'te Newcastle U-21 takımıyla maça çıktı ve gol atarak müthiş bir geri dönüşe imza attı. 2015-2016 sezonu başında İspanya'nın Deportivo ekibine transfer olan Gutierrez, ligi 16 maç 1 asistle tamamladı.
Jonas Gutierrez Arjantinli Jonas Gutierrez, 2014 yılında Newcastle United'da forma giydiği dönemde kanser olduğunu öğrendi. Tedavisine ülkesinde devam eden ve 50 gün kemoterapi gören Gutierrez, 2 ay sonra sahalara döndü. Başarılı futbolcu, 14 Ocak 2015'te Newcastle U-21 takımıyla maça çıktı ve gol atarak müthiş bir geri dönüşe imza attı. 2015-2016 sezonu başında İspanya'nın Deportivo ekibine transfer olan Gutierrez, ligi 16 maç 1 asistle tamamladı.
Berkan Afşarlı

                  Mersin İdman Yurdu'nun gurbetçi futbolcu Berkan Afşarlı'ya Mart 2015'te lenf kanseri teşhisi konuldu. Uzun bir tedavi sürecinin ardından Mersin İdman Yurdu ile sözleşme yeniledi. Takımının, 23 Aralık 2015'te Çaykur Rizespor ile oynadığı maçla futbola dönen Berkan, attığı enfes golle de alkış toplamıştı. Berkan 2015-2016 sezonunu ise 5 gol, 1 asist ile tamamladı.
Berkan Afşarlı Mersin İdman Yurdu'nun gurbetçi futbolcu Berkan Afşarlı'ya Mart 2015'te lenf kanseri teşhisi konuldu. Uzun bir tedavi sürecinin ardından Mersin İdman Yurdu ile sözleşme yeniledi. Takımının, 23 Aralık 2015'te Çaykur Rizespor ile oynadığı maçla futbola dönen Berkan, attığı enfes golle de alkış toplamıştı. Berkan 2015-2016 sezonunu ise 5 gol, 1 asist ile tamamladı.
Luboslav Penev

                  Bulgar teknik direktör Luboslav Penev, futbolculuk yıllarında kanserle verdiği savaşı kazandı. 1989 yılında İspanya'nın Valencia takımına transfer olan Penev, 1994'te bir maç sırasında talihsiz bir an yaşandı. Şubat 1994'te vücuduna sert bir top isabet eden Penev'in testisinde tümör meydana geldi. 10 ay kemoterapi gören Penev, hastalığı sürecinde Valencia'dan yeteri kadar destek görmedi. Penev, 1995'te Atletico Madrid'e imza attı. Bulgar futbol adamı kariyerini 2002'de noktaladı.
Luboslav Penev Bulgar teknik direktör Luboslav Penev, futbolculuk yıllarında kanserle verdiği savaşı kazandı. 1989 yılında İspanya'nın Valencia takımına transfer olan Penev, 1994'te bir maç sırasında talihsiz bir an yaşandı. Şubat 1994'te vücuduna sert bir top isabet eden Penev'in testisinde tümör meydana geldi. 10 ay kemoterapi gören Penev, hastalığı sürecinde Valencia'dan yeteri kadar destek görmedi. Penev, 1995'te Atletico Madrid'e imza attı. Bulgar futbol adamı kariyerini 2002'de noktaladı.
Phil Kessel

                  Amerikan profesyonel buz hokeyi sporcusu Phil Kessel, 16 Aralık 2006'da kanser olduğunu öğrendi. Bir yıllık tedavinin ardından formasına kavuşan Kessel, 2014 Soçi Kış Olimpiyatları'nda sergilediği performansla alkış topladı.
Phil Kessel Amerikan profesyonel buz hokeyi sporcusu Phil Kessel, 16 Aralık 2006'da kanser olduğunu öğrendi. Bir yıllık tedavinin ardından formasına kavuşan Kessel, 2014 Soçi Kış Olimpiyatları'nda sergilediği performansla alkış topladı.
Eric Shanteau
ABD'li yüzücü Eric Shanteau, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'ndan bir ay önce testis kanseri olduğunu öğrendi. Hasta olarak olimpiyatlarda 100 ve 200 metrede mücadele eden Shanteau bir başarıya imza attı. Shanteau, hastalığına rağmen 200 metre kurbağalamada kendi kişisel derecesini geliştirdi. Olimpiyatın ardından ameliyat olan genç sporcu, bir yılda hastalığını yendi. Shanteau, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda 4x100'de altın madalya kazandı.
Eric Shanteau ABD'li yüzücü Eric Shanteau, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'ndan bir ay önce testis kanseri olduğunu öğrendi. Hasta olarak olimpiyatlarda 100 ve 200 metrede mücadele eden Shanteau bir başarıya imza attı. Shanteau, hastalığına rağmen 200 metre kurbağalamada kendi kişisel derecesini geliştirdi. Olimpiyatın ardından ameliyat olan genç sporcu, bir yılda hastalığını yendi. Shanteau, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda 4x100'de altın madalya kazandı.
Edna Campbell

                  26 Kasım 1968 doğumlu Edna Campbell, ABD'li eski bir kadın basketbolcu. WNBA'deki ikinci sezonunda yani 2000 yılında rakibinden yediği dirseğin ardından hastanelik oldu. Yapılan tetkiklerde Campbell'in meme kanseri olduğu ortaya çıktı. 2002'ye kadar tedavi olan Campbell bu sürede basketbol oynamaktan vazgeçmedi. Kanserle ilgili bir kitap yazan ve neredeyse tüm sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Campbell, 2006'da kariyerine son verdi.
Edna Campbell 26 Kasım 1968 doğumlu Edna Campbell, ABD'li eski bir kadın basketbolcu. WNBA'deki ikinci sezonunda yani 2000 yılında rakibinden yediği dirseğin ardından hastanelik oldu. Yapılan tetkiklerde Campbell'in meme kanseri olduğu ortaya çıktı. 2002'ye kadar tedavi olan Campbell bu sürede basketbol oynamaktan vazgeçmedi. Kanserle ilgili bir kitap yazan ve neredeyse tüm sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Campbell, 2006'da kariyerine son verdi.
Eric Davis

                  ABD'li eski beyzbolcu Eric Davis, 1997 yılında kolon kanseri olduğunu öğrendi. Mayıs 1997'de teşhis konulan Davis, Eylül 1997 yılında takımına geri döndü. Tedavi nedeniyle ilk dönemde eski performansını aratan Davis, zamanla toparladı. Davis, 2001'de emekli oldu.
Eric Davis ABD'li eski beyzbolcu Eric Davis, 1997 yılında kolon kanseri olduğunu öğrendi. Mayıs 1997'de teşhis konulan Davis, Eylül 1997 yılında takımına geri döndü. Tedavi nedeniyle ilk dönemde eski performansını aratan Davis, zamanla toparladı. Davis, 2001'de emekli oldu.
Mark Herzlich

                  Amerikan futbolu takımlarından New York Giants forması giyen 28 yaşındaki Mark Herzlich'e 4 Mayıs 2009'da kanser teşhisi konuldu. Kısa sürede hastalığı yenen Herzlich, 2010'da formasına kavuştu.
Mark Herzlich Amerikan futbolu takımlarından New York Giants forması giyen 28 yaşındaki Mark Herzlich'e 4 Mayıs 2009'da kanser teşhisi konuldu. Kısa sürede hastalığı yenen Herzlich, 2010'da formasına kavuştu.
Jessica Breland

                  1988 doğumlu WNBA oyuncusu Jessica Breland, kötü haberi 2009'da aldı. Lenf kanseri tedavisi gören Breland 2010'da basketbola geri döndü.
Jessica Breland 1988 doğumlu WNBA oyuncusu Jessica Breland, kötü haberi 2009'da aldı. Lenf kanseri tedavisi gören Breland 2010'da basketbola geri döndü.
Andres Galarraga

                  18 Haziran 1961 doğumlu beyzbolcu Andrés Galarraga'ya 1999'da kanser teşhisi konuldu. Venezuelalı sporcu hastalığı 9 ayda atlattı.
Andres Galarraga 18 Haziran 1961 doğumlu beyzbolcu Andrés Galarraga'ya 1999'da kanser teşhisi konuldu. Venezuelalı sporcu hastalığı 9 ayda atlattı.
Billy Mayfair

                  Amerikalı golfçü Billy Mayfair'e testis kanseri teşhisi 2006'da konuldu. Üç ameliyat geçiren Mayfair, bir yıl içinde sağlığına kavuştu.
Billy Mayfair Amerikalı golfçü Billy Mayfair'e testis kanseri teşhisi 2006'da konuldu. Üç ameliyat geçiren Mayfair, bir yıl içinde sağlığına kavuştu.
John Cullen

                  Kanadalı eski beyzbolcu John Cullen, 1997 yılında kansere yakalandı. Bir sezon formasından uzak duran Culen, 1998'de spora geri döndü.
John Cullen Kanadalı eski beyzbolcu John Cullen, 1997 yılında kansere yakalandı. Bir sezon formasından uzak duran Culen, 1998'de spora geri döndü.
Jon Lester

                  32 yaşındaki beyzbolcu Jon Lester'a da 2006 yılında lenf kanseri teşhisi konuldu. 2007'de sağlığına kavuşan Lester, kısa sürede başarılı bir grafiğe ulaştı.
Jon Lester 32 yaşındaki beyzbolcu Jon Lester'a da 2006 yılında lenf kanseri teşhisi konuldu. 2007'de sağlığına kavuşan Lester, kısa sürede başarılı bir grafiğe ulaştı.
Lance Armstrong

                  Dünyaca ünlü bisikletçi Lance Armstrong, 2 Ekim 1996'da testis kanseri olduğunu ve hastalığının beyne sıçradığını açıkladı. Yaşama şansı yüzde 40 olarak gösterilen Armstrong, uzun bir tedavinin ardından 1998'de US Postal takımı ile anlaştı. Kanseri yendikten sonra 1999-2005 yılları arasında 7 kez Fransa Bisiklet Turu'nu kazanan Armstrong'un doping yaptığı sonradan ortaya çıktı. 2012 yılında kazandığı tüm birincilikler elinden alınan Armstrong aynı zamanda ömür boyu spordan men edildi.
Lance Armstrong Dünyaca ünlü bisikletçi Lance Armstrong, 2 Ekim 1996'da testis kanseri olduğunu ve hastalığının beyne sıçradığını açıkladı. Yaşama şansı yüzde 40 olarak gösterilen Armstrong, uzun bir tedavinin ardından 1998'de US Postal takımı ile anlaştı. Kanseri yendikten sonra 1999-2005 yılları arasında 7 kez Fransa Bisiklet Turu'nu kazanan Armstrong'un doping yaptığı sonradan ortaya çıktı. 2012 yılında kazandığı tüm birincilikler elinden alınan Armstrong aynı zamanda ömür boyu spordan men edildi.
Jose Molina 

                  2000-2006 yılları arasında Deportivo'da forma giyen kaleci, 2002'de kanser olduğunu öğrendi. Kısa sürede kanseri yenen Molina, kariyerine 2007'de Levante'de son verdi. Molina, Hint Süper Ligi ekibi Atlético de Kolkata'da teknik direktörlük yapıyor.
Jose Molina 2000-2006 yılları arasında Deportivo'da forma giyen kaleci, 2002'de kanser olduğunu öğrendi. Kısa sürede kanseri yenen Molina, kariyerine 2007'de Levante'de son verdi. Molina, Hint Süper Ligi ekibi Atlético de Kolkata'da teknik direktörlük yapıyor.
Chris Lofton

                  Ülkemizde Mersin BB ve Beşiktaş formaları giyen basketbolcu Chris Lofton, 2007'de kansere yakalandı. Testis kanseri olan Lofton, bu durumu uzunca bir süre yakınlarından sakladı. Ancak Lofton'un sırrı bir doping testi sırasında ortaya çıktı. Tedavilere ve ameliyata olumla yanıt veren Lofton, 2008-2009 sezonunda Mersin BB'ye transfer oldu.
Chris Lofton Ülkemizde Mersin BB ve Beşiktaş formaları giyen basketbolcu Chris Lofton, 2007'de kansere yakalandı. Testis kanseri olan Lofton, bu durumu uzunca bir süre yakınlarından sakladı. Ancak Lofton'un sırrı bir doping testi sırasında ortaya çıktı. Tedavilere ve ameliyata olumla yanıt veren Lofton, 2008-2009 sezonunda Mersin BB'ye transfer oldu.